Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Blog > Komentarze do wpisu

Zabawy edukacyjne

Strona www.ito.hg.pl budzi we mnie mieszane uczucia.
fragment menu Przede wszystkim sprawia wrażenie strony z innej epoki, strony zbudowanej dla rozdzielczości mniejszej niż 800x600, której używam - po prawej stronie fragment screena z jedną z kategorii zabaw, screena naturalnych rozmiarów. Konia z rzędem temu, kto na pierwszy rzut oka rozpozna, że chodzi o literki i bez nosa w ekranie przeczyta nazwy zabaw.
Na szczęście, dalej jest już czytelniej i litery, cyfry, da się odczytać w normalnej pozycji.
Zabawy podzielone są na 6 działów:
Kolorowanki - jest ich dziewięć. Pierwsza zniechęca, są na niej tulipany o łodyżkach tak niemożebnie cienkich, że nawet dorosła osoba ma problem z umieszczeniem kursora między konturami i kliknięciem tak, by wypełnić obszar kolorem. Dalsze już nie mają takich pułapek.
Loteryjki - także dziewięć. Polegają na uszeregowaniu rozsypanych obrazków pod wzorem, co najmniej jedna z nich może być pomocna dziecku, które ma problemy z rozpoznawaniem kształtów, bo wszystkie wielokąty są w niej fioletowe. Ale nie tylko nudne figury można układac, są też na przykład rybki.
Układanki - dziewięć sztuk, nieskomplikowane.
Literki - tych jest 8; w niektórych uzupełnia się spółgłoski, w innych samogłoski, w jeszcze innych dopasowuje rozsypane sylaby do obrazków, a w jeszcze innych przepisje starannie tekst widoczny w okienku.
Cyfry i figury - osiem zabaw matematycznych, od prostego liczenia elementów, poprzez dodawanie i odejmowanie aż po rzadkość - tangramy, czyli wypełnianie skomplikowanego konturu prostymi figurami zawartymi w kwadracie.
Inne - zawiera grę "memo" i zabawę w układanie bałwana śniegowego z podanych elementów.

Znacznie się ta strona różni od innych stron dla dzieci, jest bardzo statyczna, ale pewnie mogłaby podobac się dziecku, które rzadko styka się z komputerem, a pewnie także i idziecku, które miałoby do wyboru tę stronę lub nudną naukę z podręcznika.
niedziela, 26 lutego 2006, pi-razy-zaba

Polecane wpisy

  • Jak zmierzyć dinozaura?

    Na końcu odcinka serialu "Dinopociąg" jest zaproszenie na stronę PBS Kids . Zaglądaliśmy tam już niejednokrotnie, ale pierwszy raz w związku z tym serialem. Jak

  • MiMowa

    Niedawno powstał serwis logopedyczny MiMowa.pl . Jest płatny, ale kilka zabaw jest darmowych - po jednej w każdym dziale. Działy są cztery: gimnastyka buzi i j

  • Zabawki dla Rózi

    Pamiętacie Lulka i Rózię z Domowego przedszkolaka ? Wyobraźcie cobie, że "poszli na swoje" i choć pod poprzednim adresem zostało po nich kilka drobiazgów (i wsz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
gorgona_1
2006/06/06 21:15:11
Witam, chciałabym poinformować, że strona trochę się zmieniła (bo zmienia
się dość regularnie) i jednocześnie dodać, że przeznaczona jest głównie dla małych dzieci z kłopotami z nauką i koncentracją (z moich programów często korzystają dzieci upośledzone umysłowo), i celowo pozbawiona jest "rozpraszaczy".
Bardzo dziękuję za recenzję i wnikliwą ocenę,
pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu tak bardzo przydatnego przewodnika po zabawach dla dzieci,
Jolanta Łukowska
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac