Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Blog > Komentarze do wpisu

Wspinaczka mnożenia

Turysta w połowie drogi Długa szkoła, nauka niewesoła...
Ciekawe, czy gdyby Kazik korzystał z Przewodnika po Internetowych Zabawkach dla Dzieci, to też by tak śpiewał. Bo dzisiejsza młodzież może na przykład uczyć się tabliczki mnożenia w rozrywkowy sposób.
Mnożenie ze wspinaniem to gra edukacyjna, której celem jest doprowadzenie turysty na szczyt góry. Każda poprawna odpowiedź to krok do przodu, a błąd cofa alpinistę w dół.
Jak już będzie na szczycie, to możemy, po pierwsze, pozwolić mu zjechać (wciskając "descend"), sprawdzić, jakie błędy popełniliśmy ("view raport") i wydrukować je sobie do analizy ("print raport") oraz zagrać jeszcze raz.
Możemy trenować mnożenie przez konkretną liczbę albo zdać się na losowy wybór ("mixed"). I pamiętajmy, że dopóki się grze nie przedstawimy, wpisując imię w długim polu na dole, to nie zagramy. Nie dość, że matematyka, to jeszcze savoir-vivre!
poniedziałek, 08 października 2007, pi-razy-zaba
Tagi: matematyka

Polecane wpisy

 • Jak zmierzyć dinozaura?

  Na końcu odcinka serialu "Dinopociąg" jest zaproszenie na stronę PBS Kids . Zaglądaliśmy tam już niejednokrotnie, ale pierwszy raz w związku z tym serialem. Jak

 • Mniej więcej

  Mniej lub więcej to zabawa matematyczna. Przed nami kilka pudełek wypełnionych drobiazgami. Trzeba wskazać to, w którym jest ich najmniej (LEAST) lub najwięcej

 • Tu dodają smoki

  W dawnych czasach, kiedy kartografom kończyła się wiedza na temat odległych krain, na obrzeżach mapy pisali "Tu żyją smoki". A o dzisiejszej zabawie można powie

 • Klasówka z matematyki

  Ja: Maja, kiedy masz klasówkę z matematyki? Maja: W czwartek. Kuba: A z czego? Maja: Z matematyki. Kuba: Ale z czego? Maja: Z matematyki!

 • Konkursy wiedzy z matematyki i przyrody

  W marcu odbyły się dwa konkursy wiedzy: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" dla klas III-VII oraz Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" d

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Minuta na mnożenie z Pi razy Żaba
A na forach dla rodziców uczniów pojawiły się doroczne wątki z pytaniami o to, jak nauczyć tabliczki mnożenia w prosty i skuteczny sposób. Wiadomo, ze najlepiej jest uczyć bawiąc. Dziś będzie tabliczka czasowa . Wybieramy sobie zakres, przez ... »
Wysłany 2008/09/11 01:22:18
Komentarze
Gość: , *.ttk.pl
2011/02/12 12:14:23
ale nuda
-
Gość: , *.bestgo.pl
2011/04/16 19:54:27
troche nudne
-
Gość: polo, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/01/08 10:55:04
Rub więcej tego///
-
Gość: polo, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/01/08 16:25:58
fajowe
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2012/01/24 16:56:54
straszne nudy
-
Gość: , *.uddi.cable.virginmedia.com
2012/10/13 13:21:35
KUL
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac