Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Blog > Komentarze do wpisu

Śladami Fryderyka Chopina

Chopin w taksówce Chopin w Warszawie to z jednej strony zestaw gier, głównie takich, które zaliczyłabym do łamigłówek, z drugiej strony, zabawa pełna dźwięków fortepianu, a z trzeciej, świetne narzędzie edukacyjne.

Chopin schodzi z pomnika, wsiada do taksówki i oświadcza, że musi odnaleźć partyturę. I oto przed nami pierwsze zadanie: (1) Składanie mapy - to puzzle.
Mając mapę, dojeżdżamy na Krakowskie Przedmieście: (2) Znajdź różnice. I od razu przechodzimy dalej: (3) Poszukiwanie zaginionej partytury - coś w rodzaju point & click z bardzo dokładnymi wskazówkami kompozytora.
Ale po co zabieramy też szklane kulki? Nie od razu się dowiemy. Za to cofniemy się w czasie i odwiedzimy kawiarnię "Brzezińska", a tam będzie kolejne zadanie: (4) Memo.
Później pojedziemy do Pałacu Zamoyskich. Tam jest kolejna gra: (5) Łapanie fortepianu.
Kolejny przystanek to Pałac Kazimierzowski, czyli (6) Łapanie nut.
Dalej jest Tamka i Muzeum Chopina. Zadania, które nam postawi ta lokalizacja, to (7) Labirynt (dla mnie najtrudniejszy, wymaga wielkiej precyzji przy poruszaniu myszą) i (8) Madżong.
Następny przystanek to Żelazowa Wola. Na myśl o zadaniu: (9) Rozpoznawanie tytułów utworów zdrętwiałam, ale okazało się, że wystarczy znajomość terminologii muzycznej i można bez większych kłopotów rozwiązać test.
I ostatnia gra: (10) Przydają się kulki z zadania 3! Należy wśród trzech znaleźć niepasujące - jako wskazówkę należy brać pod uwagę czasy, w których żył Chopin.

Uważam, że tę stronę powinien dzieciom podsunąć każdy rodzic - i jestem głęboko wdzięczna Starej.Gropie z TWCh, że nie zatrzymała znaleziska dla siebie.

Uwaga, zmiana linka!
Obecnie (wrzesień 2010) gra jest dostępna TU i TU.
niedziela, 23 sierpnia 2009, pi-razy-zaba

Polecane wpisy

  • Kolęda w warsztacie Świętgo Mikołaja

    Znalazłam miłą stronę ze świątecznymi grami, Warsztat Świętego Mikołaja . Zachęcam do samodzielnego zwiedzania, można ubrać choinkę albo ulepić bałwanka , popa

  • Google Doodle na 23-11-2011

    Napisałam notkę na temat dzisiejszego logo Google.pl, ale myślę, że to nieładnie tak wszystko kawa na ławę wykładać. Bo ja na przykład nie zauważyłam pytajnika

  • Stworzenie świata

    Znalazłam kiedyś bardzo wciągającą zabawę w kreację świata z podstawowych pierwiastków, ale nie nadawała się dla dzieci, choćby dlatego, że jeden z etapów w zn

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.play-internet.pl
2012/04/22 16:26:44
?
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac