Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
niedziela, 03 września 2006
Maja i Gucio z osobą towarzyszącą Od niedawna na stronie kanału MiniMini znaleźć można kolorowanki z postaciami z ulubionych kreskówek dla maluchów.
Jest tam Pippi, bohaterowie "Porwania Baltazara Gąbki", Clifford, Franklin, Lucy i jej małe zoo, Pszczółka Maja, Reksio, Tęczowe Rybki, Tabaluga i Hydronauci - w każdym przypadku cztery obrazki, a więc razem czterdzieści kolorowanek! Każda jest podpisana i każda jest oznaczona logiem programu.
23:45, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 września 2006
Kilka górnych rzędów Link do gry Funny bubbles dostałam od Bei już dość dawno temu, ale jeszcze dawniej sama na nią trafiłam i wtedy wydawało mi się, że zwierzątka poruszają sie w sposób absolutnie nieprzewidywalny. Ale ostatnio wróciłam do tego e-maila i pomyślałam, że skoro ktoś to poleca, to musi to być fajna rzecz.
I faktycznie. Jeśli ktoś grał w te czy inne bąbelki, to wie o co chodzi - o grupowanie takich samych elementów po trzy lub więcej. Tutaj zamiast kolorowych kuleczek są zwierzątka - niebieskie kotki, różowe szczeniaczki, zielone żaby, szare ptaszki i pomarańczowe świnki. Od czasu do czasu pojawia się pomarańczowy byk, który zamiast dołączyć do zwierzątek przebija się do samej góry likwidując wszystko po drodze. Dla równowagi pojawia się jeżyk, typ aspołeczny - zgrupowane jeżyki nie znikają.
Wadą gry jest pojawiająca się od czasu do czasu plansza z linkami do ściągania gry lub kupowania pełnej wersji, ale poza tym gra się przyjemnie. Chociaż, po kilkudziesięciu tysiącach punktów zaczyna się odczuwać nudę, bo nie ma typowego dla gier bąbelkowych usuwania koloru w momencie, gdy znika z planszy. Można grać długo, oj długo.
Bei, dziękuję ci za ten link.
23:55, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 września 2006
Wiking zbierający skarby Bohaterem gry Thunder plunder jest wiking z bujnym wąsem. Jego zadaniem jest otworzyć przejście i przedostać się na kolejny poziom gry. Klucz do przejścia jest w jednej z wielu skrzyń rozsypanych na planszy. W innych może być piorun (wtedy trzeba się szybko schować za jakimś załomem muru, bo wybucha i niszczy formy życia wzdłuz i w poprzek) albo dodatkowa szansa lub inne gadżety (np. szybkobieżne buty). Ponadto można zbierać skarby - a ze skarbami punkty, a tu i ówdzie pobrać kulisty piorun - broń przeciwko wrogom.
Plansze różnią się scenerią, rodzajem trasy, wrogami (duchy, wojownicy), ilością skarbów.
Liczy się głównie myślenie, choć gapiostwo ma swoją cenę.
Gra bardzo ładna i w zasadzie nieagresywna - polecam serdecznie.
23:45, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 sierpnia 2006
Boowa i Kwala nad rzeczką z rybką Kwala jest niewysoki, żółty, kudłaty, nosi kapelusz i ma wyższy głos niż Boowa. Boowa jest wysoki, niebieski, ma ogon, nosi obrożę i śpiewa pięknym głębokim głosem.

Niektóre piosenki są a capella: The Toco Toucan can do what you can, a innym towarzyszy instrument lub dwa: When I go to sleep.
Niektóre lecą w kółko: Swim swim fishy, a inne się kończą i trzeba je włączyć od nowa: Hooray! Another sunny day.
Niektóre mają część interaktywną przed właściwą piosenką: One banana, two bananas a inne mają sam klip: The pointy Pyramid.

Na stronie z zabawkami Boowy i Kwali trzeba odnaleźć ikonkę z nutami, podpisaną "Songs" - przeniesie nas ona do zbioru wszystkich 31 krótkich animowanych teledysków z piosenkami śpiewanymi przez bohaterów.
22:47, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Komentarze (1) »
Słonik golfista Reguły gry w Dumbolfa są proste - trzeba trafić piłeczką do dołka.
Graczem jest niebieski, okrąglutki słoń, trzymający kij trąbą. Zależnie od tego gdzie ustawimy kursor myszy, zawodnik pojawia się z prawej lub lewej strony piłeczki. Razem z nim pojawia się strzałka, wskazująca kierunek lotu piłki - a paski na niej oznaczają siłę strzału. Gdy pozycja i siła jest juz odpowiednia, klikamy lewym przyciskiem i nasz gracz składa się do uderzenia.
Na drodze piłki do dołka pojawiają się różne przeszkody i ułatwienia - kamienne bloki wysuwające się ze stropu, taśmociągi na rolkach, katapulty, teleportery, że o naturalnym ukształtowaniu gruntu nie wspomnę.
Gra ładna i ciekawa, dla starszych dzieci.
13:03, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 sierpnia 2006
I jak igloo Oto kolejna samogłoska, która rozwija Projekt ABC:
1. I jak igloo - wszyscy wiedzą jak sie nazywa śnieżna budowla, tej towarzyszy Elmo i wielkie I.
2. I jak Indianin - niewielki obrazek z dzidziusiem w indiańskiej opasce z piórem i wielką literą.
3. I jak irysy - kwiaty w formacie .pdf, nad nimi duże i małe I, a pod spodem angielskie słowo.

Igloo jest częścią Sezamkowego Alfabetu, Indianin pochodzi ze zbioru Bogstaver og tal, a irysy - z AlphabetBooks.
23:34, pi-razy-zaba , ABC
Link Komentarze (1) »
George Całuśnik Georgie Porgie,
pudding and pie,
kissed the girls
and make them cry.

Tradycyjny wierszyk-wyliczanka był inspiracją gry opartej na zasadzie arkanoida, czyli gry w której poruszajacą się poziomo paletką podbijamy pocisk i staramy się trafić nim w elementy ułożone na górze planszy.
Tutaj paletka składa sie z trzech serduszek, a pociskiem jest chłopięcy łepek. Trzeba nim trafiać w dziewczęce główki, słychać wtedy odgłos soczystego buziaka, a dziewczynki krzywią sie i znikają.
W grze nie ma znaczenia ani czas zabawy, ani celność, nie ma żadnych punktów, a ilość szans jest nieograniczona, nawet jeśli Goergie nie trafi w paletkę i spadnie, to wróci. Dlatego gra nadaje się nawet dla najmłodszych użytkowników komputera.
14:05, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 sierpnia 2006
Mnożenie - poczatkowa faza gry "Stacja: Mnożenie" to gra dla prawdziwych twardzieli - wymaga refleksu i szybkiego myślenia.
Gracz ma 3 minuty na wyczyszczenie tablicy z liczb, od 1 do 9. Po prawej stronie pojawia się liczba, którą należy rozłożyć na czynniki. Im wiecej czynników, tym więcej punktów. Im szybciej wykonane działanie, tym więcej punktów dodatkowych.
Łatwo nie jest, wręcz przeciwnie, sporo trudniejsza od dodawania na czas, chociaż zasada jest zbliżona. Trudniejsza nie tylko dlatego, ze mnożenie jest bardziej skomplikowane niż dodawanie, ale i dlatego, że nawet utalentowanego gracza może położyć pech - jeśli na tablicy nie będzie liczb z których można złożyć wynik.
No, ale od początku mówiłam, że to gra dla twardzieli.
Labirynt  z królewną Labirynty w dużej ilości to 56 obrazków do wydrukowania. Różnych, prostszych i trudniejszych.
Nie ma podglądu, trzeba w każdy obrazek wejść oddzielnie - ale są króciutkie opisy po angielsku, pozwalające się przynajmniej zorientować, co już widzieliśmy, a czego nie.
Labirynty są czarno-białe, ten tutaj pokolorowałam sobie sama, żeby mi ładnie na blogu wyglądał.
13:52, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Tarcza do darta i strzałki Dart, zwany też lotkami lub strzałkami, jest popularną rozrywką barową. W sklepach można też kupić tarcze do domowego grania.
501 jest symulatorem treningu jednej z najpopularniejszych gier. Chodzi w niej o to, aby w jak najmniejszej ilości rzutów zejść od 501 punktów do zera. Nie jest to łatwe, największe pola mają od 1 do 20 punktów, a te najcenniejsze, z potrójną wartością z obwodu, są umieszczone na wąskim pasku mniej więcej pośrodku tarczy. Do tego, przy niewielkiej ilości pozostałych punktów, nie można wyrzucić za dużo, bo to wcale nie wyzeruje wyniku, trzeba trafić idealnie lub mniej.
Gra się przy pomocy myszy - ruch polega na tym, że przesuwamy mysz (na ekranie lotkę) w górę trzymając lewy klawisz i w odpowiednim momencie zwalniamy przycisk.
Jak gra w wersji komputerowej się rodzinie spodoba, to trzeba będzie pomyśleć o prawdziwym zestawie do darta.
23:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
Delfin w locie Pośród błękitnego oceanu odbywają się delfinie zawody. Zawodnik ma 2 minuty, aby wykonać serię najpiękniejszych ewolucji - obrotów w przód, w tył, korkociągów - zakończonych pięknym wślizgnięciem sie do wody bez fontanny rozpryśniętej wody.
Gra jest bardzo ładna, w wodzie oprócz delfina pływają rybki, na niebie są chmurki, a w kroplach wody za zawodnikiem tworzą się złote gwiazdki. Grze towarzyszy uspokajający szum oceanu.
12:46, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
niedziela, 27 sierpnia 2006
P jak pirat Kontynuując Projekt ABC, postanowiłam przedstawić literę P (P jak Pi razy Żaba :-)):
1. P jak pirat - mały zawadiaka w pirackim stroju, z boku głowy ma literę małą i wielką, a pod spodem drukowanymi literami zapisane angielskie słowo; kolorowanka w formacie .pdf.
2. P jak papuga - wielkie ptaszysko z literą na piersi.
3. P jak pingwiny - niewielkie stadko otacza wielką literę i dwugłowego potworka.

Pirat pochodzi ze strony AlphabetBooks, papuga pochodzi z witryny Coloring.ws, a pingwiny są z Ulicy Sezamkowej.
23:50, pi-razy-zaba , ABC
Link Dodaj komentarz »
Rozpoznwanie kształtów, poziom 2 Mamy tutaj trzy kadry z Krainy Zabawek (znanej z filmów o Noddym), nad każdym narysowane są kształty, zależnie od poziomu 3, 4 lub 5.
Zadanie polega na tym, aby kształty z góry odnaleźć na obrazku na dole, wystarczy kliknąć w odpowiedni fragment, nie trzeba nic przeciągać.
Dla komputerowych debiutantów.
11:16, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 sierpnia 2006
Robaczek, ptaszek i druty Robaczek na drutach biegnie, przeskakując z jednego na drugi. Jego celem jest biec jak najdłużej. Może w tym celu przeskakiwać z lewa na prawo albo z lewa jeszcze bardziej na lewo - jest to konieczne, żeby uniknąć spotkania z siedzącymi gdzieniegdzie ptakami. Jeżeli robaczek nie zdązy na czas umknąć na sąsiedni drut, haps! - i znika w żółtym dziobie. A drugiej szansy nie ma.
W tabeli najlepszych wyników rekord ostatniego miesiąca to ponad pieć kwadransow - ale sądzę, że przecietne diecko znudzi się dużo szybciej. Gra jest fajna, ale na krótko.
19:07, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 sierpnia 2006
Hiphopowiec mały wśród koralików Piosenka Baby hip hop to hiphopowy kawałek przeznaczony dla maluchów. Kolorowy animowany teledysk z wielkogłowymi bohaterami przypomina w stylistyce dotychczas opisywane produkcje Ilony i Pigloo, a piosenka jest melodyjna i dość lekka w brzmieniu.
23:58, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Dodaj komentarz »
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac