Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
wtorek, 14 marca 2006
Głosy zwierząt Współczesne dzieci nie bardzo mają gdzie poznać (w naturalny sposób) odgłosy zwierząt. Na szczęście istnieją Teletubisie, które na swojej stronie zapraszają do zabawy.
Zwierząt jest sześć - żaba, kot, krowa, pies, kaczka i owca. W teletubisiowym mikserze jest po pięć charakterystycznych odgłosów każdego z nich. Dźwięk wywoływany jest przez dotknięcie dźwigni kursorem myszy. Można słuchać pojedyńczo, a można stworzyć prawdziwą kocią muzykę z kwakania lub szczekania.
03:15, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 13 marca 2006
alfabet angielski Kanał La Manche oddziela Anglię od Francji, a na stronie Czerwonej Rybki są dwa alfabety, francuski oraz angielski.
Litery są te same, ale pod każdą ukrywa się słowo z odpowiedniego języka. Nie jest to zwykły obrazek, ale na przykład puzzle (jak pod angielską literą K jak kettle lub francuską Z jak zèbre), opowiastka ekologiczna (pod T jak tree), zabawki (pod D jak dauphin czy S jak star), podmienianki liter (pod B jak bateau czy J jak jug). Niekiedy lektor coś czyta, niekiedy grają instrumenty lub słychać odgłosy zwierząt i pojazdów.
Każda litera i słówko z nią związane to nowa niespodzianka.

A tutaj notka o innym miejscu z alfabetem.
23:21, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
Unikaj jajek W grze Funny Farm wcielamy się w rolę skrzydlatego prosięcia, fruwającego tu i tam nad zielonymi pastwiskami. Po pastwisku chadzają kury i da sie zauważyć wyraźny konflikt między drobiem a skrzydlatym bohaterem - kury znoszą jajka, które wbrew prawu grawitacji lecą w górę, a prosię musi ich unikać, bo kontakt z takim świeżutkim jajem jest dla niego wprost zabójczy: bohater traci wówczas jedną z szans. Na szczęście nie jest bezbronny - wyposażony jest w czereśnie, straszliwą broń, która rozbija sunące ku górze jajka i przetrzepuje kurom pióra.
Czas działania bohatera jest dość ograniczony, ale można go przedłużyć, łapiąc pojawiające się niekiedy klepsydry.
Gra dla dzieci, które już mają pewne doświadczenie z komputerem.
22:16, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Kolorowanki ze Smokiem Profesor Gabka, tytułowy bohater książek Stanisława Pagaczewskiego i animowanego serialu, wita na stronie z kolorowankami. Obrazków jest 16, są tam sceny z różnych powieści.
Można je wydrukować, można kolorować on-line. Mimo dość dużej ilości szczegółów to ostatnie nie jest uciążliwe, bo drobne pola kolorują się "hurtem".
15:00, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
Puzzle na JigZone Jeśli ktoś jest puzzlowym maniakiem, to strona JigZone jest miejscem dla niego.
Jest tam mnóstwo mnóstwo przepięknych fotografii w kilkudziesięciu zbiorach pogrupowanych w 10 kategorii, m.in. Zwierzęta, Sztuka, Życie w oceanie lub Pejzaże. Sam wybór obrazka do ułożenia to wielka przyjemność.
Dodatkowo, można wybrać nie tylko ilość kawałków na jakie pocięty zostanie obrazek (od 6 do 247), ale i kształt elementów.
Wspaniałe miejsce, warte zapamiętania i częstych powrotów.
niedziela, 12 marca 2006
Gridlock Rzadko spotyka się taką prostotę formy, ascezę wręcz, jak w przypadku łamigłówki o dźwięcznej nazwie Gridlock. W polu gry są tylko jasnoszare i ciemnoszare przeszkody, oraz granatowoszary element, który należy uwolnić i wyprowadzić przez szczelinę w prawym boku kwadratu. Prostokąty poruszają się tylko wzdłuż linii zawierających ich dłuższe boki, im wyższy poziom, tym ciaśniej, tym trudniej.
Na ilustracji jest poziom 4, jeszcze łatwy.
Łamigłówka przeznaczona jest dla starszych dzieci i młodzieży.
Klonowa opowieść Maple Story jest platformówką koreańskiego pochodzenia, co ma wpływ nie tylko na obecność ideogramów w instrukcji, ale i na styl, w jakim narysowany jest chłopiec będący bohaterem gry.
Zadaniem gracza jest walka ze ślimakami, gąsienicami, grzybami i zbieranie tego, co po nich pozostanie - kryształów, owoców. Do walki używa się miecza. Tylko pokonanie wszystkich stworków umożliwia przejście na wyższy poziom.
Mimo sielankowego wyglądu, gra wcale nie jest najprostsza. Z tego względu (a także z powodu unicestwiania bezkręgowców) nadaje się dla starszych dzieci.
15:18, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Półka z zabawkami
Przeurocze miejsce dla najmłodszych Internautów, tych, którzy dopiero co nauczyli się, jak sie używa myszy komputerowej. W pokoju z zabawkami miło spędzą czas, oglądając zgromadzone tam przedmioty i sprawdzając jak działają.
Na półce stoją między innymi dwie pasiaste pozytywki, w jednej skaczą delfiny, a w drugiej kiwają się skrzydlate świnki, stoi kalejdoskop z dwoma suwakami, stoi pudełko z wyskakującymi ludzikami, a także śliczne kolorowe cymbałki.
Na podłodze jest więcej atrakcji - stukający w kij dzięcioł, nakręcana biedronka a u sufitu wisi skacząca mewa na sznurku.
To, co wydaje dźwięki, brzmi czysto i nieagresywnie. Całość powinna sie Brzdącom spodobać.
02:11, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 marca 2006
Podwodny świat Podwodny świat jest sympatyczną grą zręcznościową. Wcielamy się w postać nurka, którego zadaniem jest opłynąć w określonym czasie pewien obszar i zebrać trzy skrzynie ze skarbami a także, jesli warunki pozwolą, kilka masek. Warunki określa obecność zwierząt - kałamarnic, krabów, ryb, wielorybów, których nie wolno dotykać, a na wyższym poziomie dochodzą na przykład spadające z góry kotwice. Im dalej, tym w morzu gęściej i trudniej.
23:36, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Gomoku Gomoku to jedna z gier, w które można grać na kartce w kratkę, bo jest klasyką zabawy. A komputera używać do treningów, bo wbrew pozorom gra nie jest taka łatwa choć reguły ma proste: na kratownicy ustawia się kropki, kto pierwszy ułoży pięć w rzędzie, wygrywa. Można też - przy braku kartki w kratkę i dwóch różnokolorowych pisaków - zagrać wespół z kolegą, używając wtedy opcji "neighbour"
Gra, jak wspomniałam, klasyczna - i bardzo szacowna. Istnieje nawet "Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente".
21:36, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Kolorowanki z ulicy Sezamkowej
Abecadło z pieca spadło,
O ziemię się hukło,
Rozsypało się po kątach,
Strasznie się potłukło.

Abecadło z Ulicy Sezamkowej raczej się nie potłucze, chyba, że ktoś ma bardzo wysoko postawioną drukarkę :-)
Literom alfabetu towarzyszą mieszkańcy Ulicy Sezamkowej i ktoś lub coś, co znajduje się w opisie litery.
12:32, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 marca 2006
Łamacz kodów to jedna z gier na stronie Cartoon Network, a jej akcja związana jest z bohaterami serialu "Klan na drzewie".
Zadaniem gracza jest łapanie Kleibrody, który wdarł się do siedziby na drzewie: uciekając wróg zamyka za sobą grodzie, a żeby je otworzyć trzeba odtworzyć zadaną przez człownków Klanu sekwencję kolorów, z każdą grodzią dłuższą. Podanie błędnego kodu powoduje utratę cukierka i cofnięcie do poprzedniej grodzi.
Znakomity trening pamięci.
23:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Jeden z quizów W e-szkółce znalazło się kilka nietrudnych quizów o zwierzętach, trzeba dopasować słowa lub obrazki z rzędu z odpowiedziami do fotografii z górnego rzędu z pytaniami. Zadania są następujące:
Jak się nazywa to zwierzę?
A to, co to za zwierzę?
Na którym kontynencie żyje to zwierzę?
Jak wyglądają młode tego zwierzęcia?
W jakim krajobrazie żyje to zwierzę?.
Błędna odpowiedź sygnalizowana jest brzękiem, próbować można do skutku - czyli aż się usłyszy triumfalne fanfary. Zabawa przeznaczona raczej dla młodszych dzieci, ale umiejących czytać.
19:10, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
Małpy w owocowym deszczu Trzy małpy siedzą w deszczu owoców, wyciągają ręce w górę i łapia banany i pomarańcze. Niestety, czasmai z nieba spada bomba i trzeba szybko zakryć głowę, by zachować życie. I nie można cały czas siedzieć z zakrytą głową, bo za przepuszczone owoce także traci się szanse. Gra się myszą, kliknięcie w małpkę powoduje, ze chowa ona gowę, powtórne kliknięcie to wyciągnięcie rąk w górę. Na początku gra jest bardzo prosta, bo owoce spadają powoli, ale im dalej tym szybciej i gęściej i trzeba szybciutko klikać.
14:44, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 marca 2006
Mahjongg nr 1 Mahjongg to klasyka wśród planszowych gier logicznych; w elektronicznej formie istnieje w niezliczonej ilości wersji. Polega na zdejmowaniu z planszy parami kafli z rozmaitymi wzorami, każdy wzór powtarza się cztery razy w komplecie. Możliwe do zdjęcia są tylko te kafle, które nie są przykryte nawet kawałkiem innego kafelka, a do tego mają wolny choć jeden pionowy bok.
Gra ogólnie przeznaczona jest dla starszych dzieci, ćwiczy spostrzegawczość i refleks. Przygotowałam dwa linki:

Mahjongg nr 2 1. Mahjongg nr 1 - tutaj mamy do wyboru 10 różnych układów początkowych, jedne są łatwe, inne trudniejsze. Kafle są kolorowe, jest liczony czas, i jest też przycisk "undo" pozwalający cofnąć ruch.

2. Mahjongg nr 2 - ma 5 stopni trudności, kolorystyka kafli jest skromniejsza, ale są one większe i czytelniejsze niż w pierwszym. Gra nie jest ograniczona czasowo, ale za to nie można cofnąć ruchu.

Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac