Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
sobota, 04 marca 2006
Sok marchwiowo-owocowy -
- Kubuś gęsty, kubuś zdrowy.


Tak śpiewano kiedyś w reklamie soku kubuś, popularnego napoju dla dzieci. Teraz reklama jest inna, ale na butelkach wciąz jest ten sam adres kubusiowej strony. Mali miłośnicy samochodów i rywalizacji znajdą tam Wyścigi Formuły K.
Po wpisaniu adresu strony w przeglądarkę, pojawi się plansza z wyborem kategorii wiekowej, potem plansza z menu, w której trzeba wybrać u góry ikonę z joystickiem napisem "Baw się z Kubusiem", a potem wybrać "Wyścigi formuły K."

Wybór kategorii wiekowej - > Joystick - > Wyscigi

Do wyboru są trzy trasy: Miasto, Sahara i Montezuma, w każdej są trzy okrążenia a zawodnik ściga się z trzema konkurentami. Gra dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, mających już doświadczenie w zabawach komputerowych.
17:37, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Autor strony "Kolorowanki dla grzecznych dzieci" deklaruje, że na stronie jest ponad tysiąc obrazków. Kolorowanki dla grzecznych dzieci Ale jednego dnia wyświetla się tylko osiem, bo taki sposób na przywabienie gości ponownie wymyślił Autor strony. Obserwuję tę stronę od jakiegoś czasu i mogę powiedzieć, że pojawiają się różności - i postacie z bajek, i zwierzątka, i samochody, są proste obrazki dla najmłodszych i skomplikowane, z wieloma szczegółami dla dzieci w wieku szkolnym, bywają też labirynty.
02:10, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
Dress the Animals Dwa tygodnie temu wszedł na polskie ekrany film dla dzieci, "Niania", znany w świecie jako "Nanny McPhee".
A w witrynie Yahooligans! games jest zabawka dla maluchów, które już obejrzały film, albo dopiero się wybierają - można sobie ubrać zwierzątko: osiołka, świnię albo kurę. Kask hokeisty czy gustowny kapelusz? Buty klauna czy łyżwy? Sukienka czy spodnie? Te ważkie rozważania umila sympatyczna muzyczka.
01:33, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 marca 2006
Anikino to krakowskie miejsce zabaw dla dzieci. Ma bardzo ciekawą stronę internetową, na której także rodzice dzieci z innych miast znajdą coś dla swoich maluchów.
Na przykład w dziale "Bajki dźwiękowe" są krótkie "Rymowanki" czytane przez Jerzego Stuhra na tle dźwięków fortepianu. Niektóre to wierszyki autorstwa Jana Brzechwy ("Dzik", "Małpy"), inne to klasyczne zabawy z niemowlęciem ("Idzie kominiarz", "Idzie myszka") i przedszkolakiem ("Idzie pani, wietrzyk wieje"). W sumie 11 plików mp3 do pobrania.
23:13, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Komentarze (7) »
Bąbelki U sufitu wisi mnóstwo kolorowych balonów, a na podłodze stoi armatka koło niej toczą się kolorowe bąble. Zadaniem gracza jest oczyszczenie sali z balonów. Przy pomocy armatki trzeba umieszczać kolorowe bąble obok balonów w taki sposób, aby tworzyła się grupa przynajmniej 3 kulek w jednym kolorze - wtedy znikną. Kilka błędnych strzałów, niezakończonych pstryknięciem (całkiem podbnym do dźwięków wydawanych przez folię bąbelkową) powoduje, że u góry pojawia się kolejna warstwa balonów. Kiedy opuszczą się tak nisko, ze dotkną podłogi - koniec gry.
Gra w bąbelki jest spokojna, nie ma presji uciekającego czasu (dopiero tuż przed samym końcem, gdy blisko już pustawego sufitu, włącza sie licznik).
15:16, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Pamiętaj, chemiku młody - wlewaj zawsze kwas do wody,Ryzyk-Chemik
Lecz nigdy wodę do kwasu, bo narobisz ambarasu.


Ten stary wierszyk przypomina, że kolejność dwóch składników ma znaczenie. A jeśli składniki są trzy? A jeśli do tego laboratorium jest magiczne?
Na stronie "Gry i zabawy MiniMaxa" w dziale "Niespodzianki" można znaleźć laboratorium, w którym Pychosław przeprowadza eksperymenty. Każda z sześciu kombinacji kolejnosci mieszanych składników daje inny wynik, raz są bańki mydlane, drugi raz - wielka mucha, a trzeci raz... dowiecie się gdy włączycie sobie zabawę w Ryzyk-Chemika. Spodoba się maluchom, które są jeszcze na etapie fascynacji faktem, ze kliknięcie myszą (3 kliknięcia) coś zmienia, a może i nieco starszym dzieciom?

Opis innego elementu z witryny MiniMaxa jest tu.
01:29, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 marca 2006
Wild Animals Na stronie Anglomaniaków są dwie gry typu memo - na planszy jest 28 listków, które trzeba usunąć parami. Tym, co wyróżnia zadania od innych tego typu jest pasek z podpowiedzią - są na nim obrazki takie jak ukryte pod listkami, Actionsale coś za coś: obrazki są podpisane nazwami zwierząt w jednej grze i czasownikami w drugiej grze, po angielsku... przez przypadek można sie czegoś nauczyć :-)
23:30, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
Czy chcesz uratować mleko?
Mleko W jasnym pokoju są trzy lady, a między nimi skacze blondyn i puszcza butelki z mlekiem - za 1 punkt, za 2 punkty, za 3 punkty albo "złą butelkę". W przejściu stoi istota podobna do psa, ma na imię Alfy i trzyma wielką misę, do której łapie butelki z mlekiem, te punktowane. Im dalej, tym szybciej się ruszają i gra trudniejsza.
12:48, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Galactic Journey Galaktyczną podróż rozpoczynamy w mgławicy. Jako operator magnetronu musimy wyłapywać pędzące asteroidy.
Magnetron składa się z 5 płaskich elementów, reagujących w różnym tempie na przesuwanie głównego modułu - a ów moduł reaguje na ruchy myszy w lewo i prawo. Im więcej elementów przeniknie asteroida, tym więcej punktów. Czasu jest mało, a żeby przejść na wyższy etap, trzeba zdobyć sporo punktów. Nie wiem ile, bo mnie się nie udało w 10 próbach. Czyli - łatwo nie jest.
01:09, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 marca 2006
Do Domisiów Amelka, Pysia, Bazyli, Eryk - to Domisie, bohaterowie programu TVP dla najmłodszych. Można ich znaleźć na stronie www.domisie.tvp.pl.
Amelka wprowadza do zbioru bajek - każda z nich jest w dwóch wersjach. Jedna to po prostu tekst do czytania dziecku przez rodziców. A druga to plik filmowy, fragment programu z bajką opowiedzianą przez Amelkę, spokojnie, ciepło, bardzo ładnie. Bajki sa cztery - "O Domisiu żartownisiu", "Dziwny prezent", "O pracowitym słoneczku" i "O chińskiej filiżance".
Pysia zaprasza do działu z piosenkami - podobnie jak bajki, są w dwóch wersjach. Jedna to klip filmowy, a druga to sam tekst. Pierwsza piosenka to piosenka tytułowa programu, a trzy kolejne to "Smaczny sok", "Afrykańska piosenka" i "Łazienkowe czary".
Bazyli chwali nieco na wyrost, że ma dla gościa strony gry i zabawy - tak naprawdę, jest tam tylko kolorowanka on-line, do wyboru jedno z czworga Domisiów lub Sójka. Kolorowanki można też drukować.
Eryk stoi u wrót działu z multimediami i obiecuje niespodziankę. Są nią dwie tapety z Domisiami (każda w dwóch rozdzielczościach) i domisiowy wygaszacz ekranu.

U Domisiów jest miło i ciepło, tylko przy włączonych głosnikach trzeba uważać na mysz, bo najechanie na postać (lub na kolorowe menu o programie) powoduje wygłoszenie zapowiedzi, co się zobaczy po kliknięciu - w pewnym momencie robi się to uciązliwe i trzeba precyzyjnie sterować kursorem. Bo przecież głośniki muszą być wlączone, żeby słuchać bajek i piosenek.
14:08, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
Klub Danonka Są takie chwile w życiu bardzo młodego człowieka, że bliski kontakt z danonkami stanowi ważną część kontaktów społecznych. Te chwile to okresy promocji, kiedy do serków dodawane są magnesy lub naklejki - wtedy pół przedszkola bierze udział w wymianach.
Dla wzmocnienia efektu, istnieje strona Klub Danonka. Na pierwszy rzut oka widac lodówkę, otwiera się ją kliknięciem i można obejrzeć i poczytać o różnych produktach. Potem wzrok może powędrować w prawo do menu - i trafić między innymi na gry. Czyli puzzle z Danonkiem (na czas), grę na spostrzegawczość (pokazują sie losowo fragmenty obrazka i trzeba kliknąć miejsce, z którego pochodzą - na czas), oraz "memo" z danonkowymi produktami (też na czas). Rekordowe czasy są dość wyśrubowane i jeśli dziecko jest wrażliwe na porażki, to lepiej poszukać innej strony.
Oprócz gier, są jeszcze kolorowanki on-line, ale też nie można z nimi zostawić malucha samego - niektóre elementy są bardzo drobne i trudno w nie trafić kursorem i utrzymać go w miejscu podczas naciskania klawisza.
Na pocieszenie jest kilka kolorowych tapet i e-kartki, które można wysłać do znajomych.
01:02, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (2) »
wtorek, 28 lutego 2006
Strona Dzieci on-line to zbiór kilkuset niewielkich gier. Niektóre są atrakcyjne, inne tak sobie.
Jest na przykład gra o dość ponurej nazwie Wisielec - a jest to klasyka podwórkowa mazana kredą po asfalcie, a w deszczowe dni długopisem na wyrwanej z zeszytu kartce. Polega na odgadnieciu słowa na podstawie ilości liter na poziomie trudnym, a na poziomie łatwym dodatkowo na podstawie pierwszej i ostatniej odsłoniętej. Złe typowanie skutkuje pojawieniem się kolejnego elementu szubienicy.
Niestety, cały urok takiej gry polega na graniu w nią z kolegami. Z komputerem szybko zrobi się nudnawo.
14:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Kolorowanki na KidzPage.com Klikając w obrazek z prawej strony, przeniesiemy się do działu z kolorowankami w witrynie KidzPage.com. Jest tam duży wybór rozmaitych obrazków, podzielonych tematycznie (są tam zwierzątka, ptaszki, pojazdy, żywność, kwiatki, i co ważniejsze święta - Boże Narodzenie, Wielkanoc, Halloween, Hanuka oraz Dzień św. Patryka)
Chciałam zwrócić uwagę na kolekcję o nazwie Activities - można stamtąd wydrukować nie zwykłe kolorowanki, ale labirynty, krzyżówki, wykreślanki... wszystko po angielsku.

Opis innego fragmentu witryny KidzPage.com w tej notce
01:51, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (2) »
EncyklopediaStrona Pasterz, "Świat Multimediów Chrześcijańskich", już raz pojawiła się w Przewodniku po Internetowych Zabawkach, to była notka o grach.
Teraz kliknięcie w obrazek z myszką przeniesie do Encyklopedii, gdzie można poczytać streszczenia historii biblijnych ("Kilka opowieści...") i przeczytać kilka notek o świętych o danym imieniu ("Święci...). A na samym dole tej podstrony jest link "Humor". Niektóre dowcipy wcale nie mają brody :-) . Na przykład:

- Mamo czy to prawda, że człowiek po śmierci w proch się obróci?
- Prawda synku.
- To u mnie pod łóżkiem ktoś umarł...
01:35, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
SuperBike O grze Superbike mogę powiedzieć niewiele - to wyścigi motocyklowe, a w takich grach zazwyczaj obijam się o bandy, w najlepszym razie jeżdże po trawnikach, i zanim przejadę zadaną trasę, mija dużo czasu. Tu są na początku 3 okrążenia, które trzeba pokonac w czasie krótszym niż 2 min 10 sec (spuścmy zasłonę milczenia na mój wynik), jeśli się to uda, to wg opisu można przystąpić do wyścigu w trybie Race Time i miec dostęp do innych tras. Steruje się klawiaturą, strzałkami, do góry - gaz, w dół - hamulec, no i prawo i lewo. Restartuje się to jednym kliknięciem prawym klawiszem myszy.
00:50, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac