Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
poniedziałek, 27 lutego 2006
Na stronie www.tik-tak.pl znajduje się zbiór kolorowanek. Jest ich kilkadziesiąt, podzielonych na trzy działy - "Dla dziewczynek", "Dla chłopców", "Inne". Podział chyba wymknął się autorom strony spod kontroli, bo niby dlaczego Puchatek jest przypisany dziewczynkom, a wywrotka (pod nazwą "trkator"), Kopciuszek i panny wyglądające na Barbie (pod tajemniczą nazwą "Różności") w dziale "Inne". Dlatego najlepiej będzie nie zawracać sobie głowy podziałem i po prostu oglądać wszystkie, wybrać co trzeba i drukować.

tik-tak.pl jest serwisem dla rodziców, więc jeśli mama lub tata zdecydują sie wejść po kolorowanki, mogą tam zostać chwilę dłużej, ściągnąc sobie jedną z sześciu tapet albo poczytać, w jakie gry i zabawy można bawić się z dzieckiem bez użycia komputera.
13:06, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 lutego 2006
Strona www.ito.hg.pl budzi we mnie mieszane uczucia.
fragment menu Przede wszystkim sprawia wrażenie strony z innej epoki, strony zbudowanej dla rozdzielczości mniejszej niż 800x600, której używam - po prawej stronie fragment screena z jedną z kategorii zabaw, screena naturalnych rozmiarów. Konia z rzędem temu, kto na pierwszy rzut oka rozpozna, że chodzi o literki i bez nosa w ekranie przeczyta nazwy zabaw.
Na szczęście, dalej jest już czytelniej i litery, cyfry, da się odczytać w normalnej pozycji.
Zabawy podzielone są na 6 działów:
Kolorowanki - jest ich dziewięć. Pierwsza zniechęca, są na niej tulipany o łodyżkach tak niemożebnie cienkich, że nawet dorosła osoba ma problem z umieszczeniem kursora między konturami i kliknięciem tak, by wypełnić obszar kolorem. Dalsze już nie mają takich pułapek.
Loteryjki - także dziewięć. Polegają na uszeregowaniu rozsypanych obrazków pod wzorem, co najmniej jedna z nich może być pomocna dziecku, które ma problemy z rozpoznawaniem kształtów, bo wszystkie wielokąty są w niej fioletowe. Ale nie tylko nudne figury można układac, są też na przykład rybki.
Układanki - dziewięć sztuk, nieskomplikowane.
Literki - tych jest 8; w niektórych uzupełnia się spółgłoski, w innych samogłoski, w jeszcze innych dopasowuje rozsypane sylaby do obrazków, a w jeszcze innych przepisje starannie tekst widoczny w okienku.
Cyfry i figury - osiem zabaw matematycznych, od prostego liczenia elementów, poprzez dodawanie i odejmowanie aż po rzadkość - tangramy, czyli wypełnianie skomplikowanego konturu prostymi figurami zawartymi w kwadracie.
Inne - zawiera grę "memo" i zabawę w układanie bałwana śniegowego z podanych elementów.

Znacznie się ta strona różni od innych stron dla dzieci, jest bardzo statyczna, ale pewnie mogłaby podobac się dziecku, które rzadko styka się z komputerem, a pewnie także i idziecku, które miałoby do wyboru tę stronę lub nudną naukę z podręcznika.
23:57, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
Sieciaki.pl Serwis Sieciaki.pl adresowany jest do młodzieży, która rozpoczyna samodzielne korzystanie z Internetu. Można tam zapoznać się z historią Sieci, poznać Sieciuchy - internetowe zagrożenia - oraz Sieciaki - młodzieżową brygadę zwalczającą Sieciuchy przy wsparciu tajemniczej SI.
Gry, oczywiście, też są - opisane jako "strefa rozrywki", otwierają się w nowym oknie, a strona przeładowuje się w międzyczasie do witryny programu tv Jetix. Oprócz tapet i wygaszaczy ekranu z Sieciakami, jest tam kolorowanka (gdzie można samodzielnie tworzyć kolory), puzzle (o tyle niełatwe, że elementy są nie tylko pojmieszane, ale i poobracane o ćwierć lub pół obrotu). Można też spróbować pokonać Sieciucha przy stole pingpongowym. A na samym końcu rozwiązać quiz o zasadach bezpieczeństwa w Sieci - nie tylko poprawnie, ale i szybko.
Ale nie samymi grami stoją Sieciaki.pl - jest tam słownik pojęć informatycznych a także zbiór prawdziwych problemów młodych ludzi z korzystaniem z Internetu, z odpowiedziami. Warto tam zajrzeć.
15:10, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 lutego 2006
Jest sobie strona o nazwie Pasterz, w podtytule "Świat Multimediów Chrześcijańskich". Dość niepozorna na pierwszy rzut oka, bo zamiast żywych barw są przygaszone pastele, ale zawartość jest bardzo sympatyczna i warto zatrzymać się tam dłużej.

Gry i zabawyKliknięcie w misia przeniesie nas do działu z grami.
Część jest obojętna światopoglądowo - Kolorowanka (odpowiednik windowsowego Painta), Porównania (dwa okienka z drobiazgami, trzeba wyszukać te, które są tylko w jednym z nich, nietrudna), Zapamiętaj (w każdej turze wydłużana jest sekwencja kolorów do zapamiętania).
Większość ma związek z wiedzą o chrześcijaństwie i symboliką religijną: Wersety (polegają na odgadywaniu liter i uzupełnieniu hasła-wersetu, każdy błąd powoduje zniknięcie 1 z 7 motylków-szans), Klocki (polegające na ułożeniu obrazka), Krzyżówki (niestety, brakuje sygnału od programu, że zadanie jest rozwiązane dobrze lub źle), Puzzle (do ułożenia 4 obrazki na temat przypowieści o zagubionej owcy), Pary (jednorazowa gra polegająca na połączeniu 6 biblijnych imion z określeniami postaci), Quizy oraz Karty (które na innych stronach zwane są "memo" - zapamiętuje się pary obrazków o tematyce biblijnej a pod nimi jest hasło religijne).


Opis innego fragmentu witryny Pasterz w tej notce.
Zachęcona adresem wyraźnie kojarzącym się z dziećmi, kliknełam w link prowadzący do www.piccolo.pl. Jest to strona producenta napoju bezalkoholowego imitującego szampan, na pierwszy rzut oka kolorowa i niebrzydka.
Drugi rzut oka pozwala zlokalizować guzik z napisem "gry i zabawy" - są kolorowanki do wydruku i puzzle, a także gry on-line. Niestety, o ile do obrazków i układanek można dostać się bez problemu, o tyle gry wymagają zalogowania się do serwisu. A mimo kilku prób, nie udało mi się założyć tam konta, nie wiem dlaczego, bo nie pojawia się żaden komunikat - ot, po prostu, po wpisaniu danych i zatwierdzeniu strona się przeładowuje do tego samego pustego formularza.
Na pocieszenie jest dział "Download" z kilkoma kolorowymi tapetami i dwoma wygaszaczami ekranu oraz dział "Informacje" z kilkoma notkami ze świata popkultury.
PiccoloPodsumowując - jeśli ktoś szuka ładnej kolorowanki albo kolorowej tapety, to na stronie szampana dla dzieci je znajdzie, ale poza tym, nie ma za bardzo po co tam wchodzić.
13:17, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2006
MiniMini - wejście na stronę główną Pod koniec grudnia 2003 powstał kanał telewizyjny MiniMini - pierwszy polski kanał dla dzieci poniżej 7. roku życia. Oczywiście, jest i strona internetowa - znajduje się pod adresem www.minimini.pl.
Przede wszystkim, jako strona kanału telewizyjnego, witryna umożliwia zapoznanie się z bohaterami, których można w MiniMini spotkać - są kadry z filmów, są fragmenty filmów, wystarczy kliknąć oblicze ulubionej postaci i już można się o niej więcej dowiedziec.
Na stronie jest też dział "Zabawa", a w nim m.in. tapety, wygaszacze ekranu, e-pocztówki, piosenki i gry - prościutkie i sympatyczne gry dla maluchów, "Pamiętaczek" (na innych stronach zowią to "memo") i puzzle.
fotka ReksiaRodzicom, którzy nie znają tego kanału, pozwolę sobie szepnąć, że tam można oglądać (oprócz innych, oczywiście) bajki naszego dzieciństwa - Reksia, Bolka i Lolka, Wróbla Ćwirka. A na stronie internetowej możemy sobie pooglądać naszych bohaterów na spokojnie.
18:49, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (3) »
W 2000 roku ITI stworzyło vortal rozrywkowy dla młodych ludzi Tenbit, którego częścią był - i jest - dział Gry on-line. Dużo ich, podzielone są na kilka działów.
Po pierwsze, Klasyka, np. Tetris, Pac-mysz, Wyścigi, Bilard...
Po drugie, Łamigłówki, np. Kuleczki, Kółko i krzyżyk, Czwórki.
Po trzecie, Fabularne, np. Rzeźbiarze Pierścieni, Czarny Legion.
Po czwarte, Słowne, w tym - po raz pierwszy w historii Przewodnika Internetowego po Zabawkach - gra dla wielu graczy, Malowanki. Przypominają trochę popularny kiedyś program "Kalambury": jedna osoba rysuje zadane przez program hasło, inni odgadują.
Po piąte, Karciane, a tam pasjans.
Po szóste, Multiplayer, a wśród nich demo Soldier of Fortune.
Po siódme, Kasyno, np. Jednoręki Bandyta czy KOści.
Po ósme, Gry planszowe. Można zagrać w okręty (samodzielnie lub z kolegą), chińczyka, a także warcaby. W warcaby gra się z komputerem - zaznaczam, bo wiem, że warcaby są popularną grą, a niektórzy rodzice nie chcą, aby kilkuletnie dzieci grały z rzeczywistym przeciwnikiem w Sieci... "Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie".

Ipek - wejście do Tenbitu Proszę się nie przestraszyć, jeśli w którymś momencie zniknie sympatyczna mordka Ipka, a za to okaże się, że wokół nas jest Onet - Onet też jest częścią grupy ITI i jak na poważny portal przystało, ma też swoją część rozrywkową, a tam gry. W Scrabble, brydża i inną odmianę warcab gra się na Onecie, mimo wejścia przez Tenbit.
Gwoli formalności dodam, że gry on-line na Tenbicie dostępne są dla zalogowanych użytkowników vortalu (innymi słowy, trzeba tam sobie założyć konto) i wszystkie są apletami Javy.
14:22, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »

Gry na KidzPage.com Angielskojęzyczna strona TheKidzPage.com jest kolorowa i pełna gadżetów. Wpadłszy tam raz, można zostać na długo. Na przykład, klikając w obrazek z lewej strony, wpadamy na stronę z grami on-line. Mnóstwem gier. Są tam zręcznościówki, jak na przykład ta z bałwanem, w której trzeba utrzymać w powietrzu śnieżną kulę (w końcu nadal jest zima!). Albo ta z klejnotami, które trzeba bardzo szybko likwidować, bo co chwilę pojawia się nowa warstwa. Albo ta z rakietą, w której trzeba strzelać w meteory zagrażające sektorowi. A dla spragnionych wiosny - jest gra logiczna w układanie kwiatków.

czwartek, 23 lutego 2006
Dawno, dawno temu łamigłowki takie jak obrazki logiczne rozwiązywało się na papierze - i jeden błąd powodował, że trzeba było starannie wycierać gumką wszystko, co się wymyśliło, albo, co gorsza, przepisywac cały diagram.
W erze komputerów poprawa błędu to jedno kliknięcie myszą.
Na stronie e-puzzle jest ponad 120 obrazków różnych rozmiarów, od maleńkich 15x15 kratek, do kolosów niemieszczących się na ekranie. Jeśli tylko ktoś nie boi się myślenia, to może nad tą stroną spędzić długie godziny...
"Niech żyje porządek - przyjaciel zgubionych zwierządek!"

Wejście do puzzli Wejście do labiryntów Jako pierwsi poznali Pana Kuleczkę i jego rodzinę czytelnicy Dziecka, później jego przygody zostały wydane w książkach. Z stworzonymi przez W.Widłaka i E. Wasiuczyńską bohaterami można się też spotkać i pobawić na ich stronie internetowej .
Z lewej strony Katastrofa i Pypeć kryją wejście do zbioru puzzli, które układa się przy pomocy myszy, a kliknięcie w kuchnię po prawej stronie przeniesie do krainy labiryntów, obsługiwanych strzałkami. Na stronie są jeszcze kolorowanki on-line i zabawa w "połącz punkty".
Cytat u góry pochodzi z jednego z opowiadań o Panu Kuleczce.

14:19, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
W 1984 roku Maryla Rodowicz wydała płytę z piosenkami dla dzieci. Na stronie Artystki, www.marylarodowicz.pl można znaleźć te piosenki w formacie mp3 i ściągnąć je sobie na dysk. Są to pliki darmowe, więc nie mają wysokiej jakości, żadnych subtelnych basów, ale da się tego posłuchać z dzieckiem i pośpiewać dziecku albo z dzieckiem.
Kolejne piosenki na płycie to:

  1. Pszczoły na wrotkach
  2. O jejku, jejku
  3. Chrzan
  4. Marmolada
  5. Bodzio
  6. Zwierz ze Zgierza
  7. Dobranoc, oczka zmruż
  8. Chrapu chrap
  9. Dlaczego nie chcesz spać
10. Na straganie
11. Kołysanka murzyńska
12. Na Wojtusia
13. Kołysanka dla Okruszka
14. Był sobie Król

My najbardziej lubimy "Zwierza ze Zgierza" - w dzień, a na noc wolimy klasykę, "Dlaczego nie chcesz spać". A oprócz piosenek dziecięcych, lubimy niektóre z tych, które Maryla śpiewa dla dorosłych. Je też można ściągnąć:
www.marylarodowicz.pl -> Media -> mp3 -> i hulaj dusza.

W imieniu Przewodnika po Internetowych Zabawkach poleca serdecznie - Dominika.
01:32, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Komentarze (1) »
Ortofrajda jest grą komputerową, którą można kupić w pudełku.
Cytuję za producentem: "Gra komputerowa ORTOFRAJDA przeznaczona jest do dzieci i osób dorosłych, które chcą opanować umiejętność pisania bez błędów ortograficznych. Przypisanie ó, rz, ż, h, ch, u, stałych barw pozwoliło na stworzenie rewelacyjnego systemu dydaktycznego, który poprzez kojarzenie koloru z literą oddziałuje na pamięć wzrokową, powoduje trwałe zapamiętanie poprawnej pisowni."

Aby nie kupować kota w worku, możemy przetestować fragmenty on-line, klikając TU.
Są tam trzy zadania o różnym stopniu trudności i atrakcyjności.
Pierwsze jest łatwe jak bułka z rzeżuchą (i podobnie fajne), ale trzecie to już ciężka harówka, dla kogoś, kto dopiero się uczy zasad ortografii. Mnie, przyznam nieskromnie, poszło całkiem łatwo i zasłużyłam na pełne podziwu westchnienie syna: "Mamo... dobra jesteś!" :-)

W imieniu Przewodnika po Internetowych Zabawkach poleca - Dominika
00:46, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 lutego 2006

Tinky-Winky, Dipsy, Laa-Laa, Po
Teletubbies, Teletubbies mówią wam -
HEJO!


A razem z Teletubisiami HEJO! mówi Wam Przewodnik po Internetowych Zabawkach. Dawno minęły czasy, kiedy Sieć służyła tylko do pracy i nauki i była wyłącznie dla dorosłych. W Internecie znaleźć można mnóstwo materiałów dla dzieci, od tekstów kołysanek i obrazków do kolorowania poprzez proste układanki do skomplikowanych gier, on-line i do ściągnięcia.
Przewodnik po Internetowych Zabawkach chciałby stać się miejscem, w którym rodzice i dzieci znajdą adresy ciekawych miejsc w Sieci, ciekawych i bezpiecznych dla dzieci, a niekiedy i z walorami edukacyjnymi

Teletubisie na śniegu

Na początek ktoś, z kim najmłodsi rozpoczynają przygodę z multimediami - Teletubisie.
Jest zima, jest śnieg - trzeba pozjeżdżać z górki. Można na sankach, a można na pupie. Prościutka gra dla maluchów - uzywa się tylko dwóch strzałek, w lewo i w prawo, po jednej na każdą dziecięcą łapkęKróliczek

Czy ktoś widział jak biegnie króliczek ulicą, czy to widział kto...? - śpiewali Skaldowie wiele lat temu. Możemy zanucić dziecku i włączyć mu grę w szukanie króliczka, grę dla najmłodszych - wystarczy, by dziecko umiało poruszać myszką i kliknąć lewy klawisz. No i oczywiście - odnaleźć króliczka na obrazku.


Producentem serialu o Tubisiach jest BBC, które przygotowało bardzo porządną stronę o ulubieńcach maluchów, są tam pocztówki i wygaszacze ekranu (w dziale Goodies), jest wiele gier, nie tylko te dwie zaproponowane wyżej (w dziale Fun and Games), a także mnóstwo kolorowanek do pobrania i wydrukowania (w dziale Print and Play).

W imieniu Przewodnika po Internetowych Zabawkach poleca serdecznie - Dominika.
22:49, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
1 ... 141 , 142 , 143 , 144 , 145
 
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac