Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
wtorek, 08 listopada 2011
Fajerwerki ciufciowe Wystartowała nowa wersja serwisu Ciufcia.pl. Co tam znajdziemy? Nową, odświeżoną grafikę, nowych bohaterów, i nowe gry.
Na start serwisu ogłoszony został również konkurs plastyczny. Konkurs polega na narysowaniu 4. wagonu Ciufci. Autorzy zwycięskich prac wygrają zestawy książeczek „Gryzmoły” , „Bazgrołki do kieszonki”, oraz kody dostępu do serwisu.
Info na podstawie informacji przygotowanych przez Ciufcię.


Niech więc wystrzelą Fajerwerki.
Takie dla maluchów. Wystarczy kliknąć, by rakieta rozbłysła w wybranym miejscu ekranu.
23:59, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (3) »
piątek, 04 listopada 2011
Gimnastyka buzi i języka Niedawno powstał serwis logopedyczny MiMowa.pl. Jest płatny, ale kilka zabaw jest darmowych - po jednej w każdym dziale.
Działy są cztery:
  • gimnastyka buzi i języka - tu dostępna jest cukiernia; jeśli komputer wyposażony jest w kamerę internetową, to można z niej skorzystać w tej zabawie;
  • kappacyzm i gammacyzm (problemy z K i G) - możemy rozplatać poplątane jamniki;
  • reranie (problemy z R) - tu musimy odtworzyć obżarstwo rekina;
  • seplenienie - a tu pomagamy Mi, bohaterce serwisu, w odnalezieniu misia w labiryncie.
Każdej zabawie towarzyszy karta pdf z wierszykiem i zadaniem lub ćwiczeniem, można się więc bawić także offline.
21:13, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
sobota, 29 października 2011
Wiedźma, czaszki, maski, halloween Hallloween nadchodzi. Dynie, szkielety, duchy i wiedźmy, a nawet pająki - spotkamy je w różnych kombinacjach w różnych grach, a jeśli wejdziemy na Wellgames, to w grze Click or Trickz znajdziemy je wszystkie.
Dawno nie gościliśmy w tym portalu, więc przypomnę ogólne zasady zabawy: gramy tam w gry logiczne w trybie multiplayer. Współzawodnika dobiera nam serwer i nie mamy z nim kontaktu. Kto pierwszy skończy planszę, ten, oprócz swoich punktów, dostaje te punkty, które w tym czasie zebrał przeciwnik.
Dzisiejsza gra jest grą typu clix, czyli polega na tym, żeby usuwać z planszy grupy takich samych elementów. Pola są kolorowe; celem gry jest doprowadzenie planszy do białości. Czerwone pola zamieniają się w zielone, zielone w żółte, żółte w niebieskie, niebieskie w białe.
Jeśli nam się nie uda, wyszczerzy się do nas dynia. Ale w nagrodę spotkamy wiedźmę z czarnym kotem.
Tagi: clix
23:57, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
czwartek, 20 października 2011
Przestawianka z klejnotami Dawno mnie tu nie było, bo znalazłam sobie przestawiankę, a zniknęły mi tagi. Moja wina, najpierw źle odczytałam email od administratora del.icio.us, a potem o nim zapomniałam, i teraz nie mam tagów. Ale teraz udało mi się przełamać zniechęcenie i o to przedstawiam Klejnoty 3, czyli trzecią odsłonę klasycznej już gry "Bejeweled".
Jest to reklamówka pełnej, płatnej wersji, za darmo możemy sobie pograć w trybie klasycznym, czyli na każdym etapie trzeba zebrać odpowiednią ilość punktów.
Urozmaiceniem są klejnoty, które - wpasowane w szereg trzech identycznych - robią dużo hałasu.
Jedne pojawiają się, gdy znikający łańcuch liczył nie trzy, a cztery klejnoty.
Inne, gdy znikała nam trójka pionowa i pozioma w jednym ruchu.
Jeszcze inne, gdy sformujemy łańcuch pięciu identycznych.
Dodatkową premią w grze są piękne widoki, na tle których pojawia się plansza. Widać je tylko przez krótką chwilę, ale naprawdę są ładne i warto wpatrywać się w ekran.
23:46, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (4) »
czwartek, 06 października 2011
Papierowy samolot na niebie Długo się zastanawiałam, czy opisywać na blogu grę Lot. Sama rozgrywka jest fajna, ale poszczególne etapy dzielą filmiki o dość melancholijnym charakterze... Stanowczo rodzic powinien najpierw zagrać sam, zanim pokaże dziecku. W pierwszym filmie, który wprowadza nas do gry, dziewczynka pisze list do świętego Mikołaja, w którym prosi, by następną Gwiazdkę mogła spędzić z mamą. Ten list składa w papierowy samolot i wypuszcza w świat.
Samolot ma do pokonania długą drogę, zanim wpadnie w ręce kolejnej osoby i zainspiruje ją do wysłania w świat własnego manifestu.
I w tej drodze to my jesteśmy siłą sprawczą.
Na początku mamy niewiele do roboty: musimy po prostu złapać samolot myszką i wyrzucić go w górę i do przodu, tak, by poleciał jak najdalej. I najlepiej, żeby po drodze zbierał gwiazdki zawieszone w przestrzeni. Bo im więcej gwiazdek i im dalszy lot, tym więcej pieniędzy zarabiamy. A za pieniądze możemy kupować rozmaite rzeczy, które pozwolą nam latać dłużej i dalej.
Na przykład ulepszenia konstrukcji samolotu (na obrazku jest IV generacja pojazdu), silniki, mniejszą wagę. Albo ulepszenia świata: żurawie origami, które na początku tylko zwiększają (chwilowo) zyski z gwiazdek, po ulepszeniu dają przyspieszenie. Jednym z ulepszeń jest możliwość sterowania samolotem w górę i dół, póki starczy paliwa (klawisze A i D), silniki natomiast włączamy spacją.
Po zakończeniu gry, kiedy święty Mikołaj dostanie już ostatni list, możemy jeszcze polatać z pełnym wyposażeniem.
23:58, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 26 września 2011
Plecak z odblaskami Odblaskowy plecak jest prościutką zabawą z rodzaju ubieranek, ale z ważnym przesłaniem edukacyjnym. Ma ona unaocznić dzieciom, jak ważne są odblaski, czyli plakietki odbijające światło.
Wybieramy jeden z czterech plecaków, potem przyczepiamy do niego (albo i nie) kolorowe odblaski. Później wciskamy ikonkę z kciukiem. A wtedy nagle zapada ciemność, rozjaśniana jedynie kręgiem światła z latarki. I wtedy widać różnicę.

Zabawa pochodzi z serwisu Ciufcia.pl, z którym się ostatnio zaprzyjaźniłam. Uważni obserwatorzy bloga zauważyli być może nowy banner na stronie głównej bloga i w Zaprzyjaźnionych.
01:04, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
wtorek, 20 września 2011
Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli serwisu Buliba.pl - edycja 2011 Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla Dzieci został patronem medialnym Wielkiego Konkursu Ekologicznegoorganizowanego przez zaprzyjaźniony serwis Buliba.pl.

Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych oraz zerówek z całej Polski.
Konkurs organizowany jest w związku z akcją Sprzątanie Świata - Polska 2011.

Zadaniem placówek biorących udział w konkursie jest przygotowanie prac plastycznych związanych tematycznie z hasłem tegorocznej akcji Sprzątania Świata „Lasy to życie - chrońmy je” oraz w prosty sposób propagujących ideę ochrony środowiska.

Każde placówka może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace.
Prace konkursowe można zgłaszać do uwaga, zmiana! 15 października, a już 17 października zostaną one opublikowane w serwisie internetowym dla dzieci Buliba.pl.
Prace będą oceniane przez użytkowników serwisu, którzy będą mieli szansę wygrać wspaniałe nagrody!
Placówki, których prace konkursowe zdobędą łącznie największą liczbę głosów zostaną nagrodzone.
Przewidziane są również atrakcyjne nagrody przyznane przez jury złożone z przedstawicieli organizatora konkursu.

Zachęćcie znajome przedszkola do udziału w konkursie!


Wszystkie szczegóły, dotyczące konkursu, znajdują się na stronach Buliby, szczególnie: "Zasady", "Regulamin" i "Nagrody".
22:22, pi-razy-zaba
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 19 września 2011
Gluey 2 Prawie dwa lata temu Glutki z oczkami sprawiły mi wiele przyjemności, dlatego ucieszyłam się widząc, że jest druga część gry.
Gluey2 różni się trochę od pierwowzoru - i dobrze!
Bloby są takie jak kiedyś: pojedynczo grudki żelu, w grupie co najmniej dwóch zaczynają mrugać i można je usunąć z planszy. I tu spotykamy się z pierwszą różnicą: jak bloby znikną, to z góry spadną następne. Nie wolno dopuścić, by przekroczyły linię.
Aha, i pamiętajmy, że bloby nie lubią pływać.
I że cel - ilość blobów, które muszą zniknąć - widzimy po prawej stronie.
23:04, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 września 2011
Klocki kolorowe, klocki tetrisowe Nie sądziłam, że tetris może się rozwijać w różnych kierunkach.
Podstawowy, to wiemy, klocki kwadratowe, prostokątne, w kształcie litery L. Niekiedy kolorowe. Wypełniony rządek znika.
Powstały też inne gry, w których klocki zastąpione są układem różnych przedmiotów, i te przedmioty trzeba łączyć po trzy. Grywaliśmy w wiedźmowe albo kwiatowe wcielenie tej gry.
Były też tetrisy z bajerami, takimi jak bomba czy rakieta do usuwania zbędnych klocków.
W trójwymiarowego też grałam, ale dawno i off-line.

A wszystkie te zabawy łączyło jedno: klocki opadały i układały się na siatce prostokątnej.
Ale nadszedł kres ograniczeniom!
W grze Zrzut 3 z góry spadają kolorowe klocki o różnych kształtach: prostokątne, trójkątne, okrągłe! Układają się w bezładny stos, poddawany działaniu grawitacji - kółka się turlają, trójkąty zsuwają, kwadraty opadają na wierzchołek.
Aby trochę tam posprzątać, trzeba starać się grupować je po 3 identyczne, dotykające się.
Gramy dotąd, aż bałagan wyleje się górą.
Tagi: tetris
20:06, pi-razy-zaba
Link Komentarze (2) »
niedziela, 28 sierpnia 2011
Budujemy rzymskie drogi Rzymskie drogi... legendarne, przetrwały wieki. Jak je budowano? Możemy to sobie wyobrazić, grając w grę Drogi Rzymu. Wersja online jest reklamówką pełnej, płatnej wersji, i składa się z dziewięciu misji.
Na początku dysponujemy jednym robotnikiem, który sam musi zapewnić sobie drewno do budowy i pożywienie. Potem możemy rozbudować obóz drogowców i mieć dwóch robotników i rozdzielać im zadania.
W miarę rozwoju gry, możemy dobudować chatę drwali i świńską fermę, które zapewniają drewno i mięso, ktoś tylko musi tam biegać, żeby przenosić zasoby do obozu budowniczych.
Drogi prowadzą przez dzikie rejony, więc mogą pojawić się wilk - aby go wypłoszyć, trzeba w niego kilkakrotnie kliknąć myszą. Przestraszeni robotnicy nie wykonują poleceń.

W panelu na górze, po lewej, są cele każdej misji. Zawsze jest tam "zbuduj drogę" (build road), ale też "zbierz 30 kamieni" (collect 30 stones), "weź kryształ" (get a crystal), "zbadaj jaskinię" (explore cave)i inne. Budowanie nowych budynków jest podpowiadane przez program.
U góry pośrodku widzimy, jakie mamy dostępne zasoby: jedzenie, drewno, kamienie, złoto. Wszystko kosztuje - budowanie drogi wymaga jedzenia i drewna lub kamieni, budowanie budynków wymaga drewna itd.

Gramy na czas.
17:09, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 sierpnia 2011
Smoki żarłoki Yumsters to smoki-smakosze. Kształtem przypominają węże, bo nie mają nóg ni skrzydeł. Żywią się wyłącznie owocami i można by je stawiać dzieciom za wzór, gdyby nie to, że każdy smok jada tylko jeden rodzaj owoców, pasujący mu do koloru skóry.
Celem każdej planszy jest zjedzenie przez naszych bohaterów konkretnej ilości owoców: zadanie widzimy w panelu na górze.

A teraz zasady:
- smok je tylko owoc własnego koloru, chyba że przekąsi bonusik pozwalający mu jeść inne kolory;
- bonusy się zjada;
- smok nie może jeść owocu, jeśli na drodze stoi mu owoc innego koloru, ale może jeść kilka owoców na raz, jeśli stoją w jednej linii;
- smoki się nie przepychają przy jedzeniu - jak inny smok stoi na drodze, to drugi nie może skrzyżować z nim swego ciała;
- można przestawić smoka do innej dziury, żeby dostać się do owoców, nawet nie musi być pusta;
- z biegiem czasu owoce zamarzają, całe zamarznięte nie nadają się do jedzenia; - owady są wredne i przerywają posiłek, motyle nie pozwalają zjeść owocu, trzeba klikać na nie, żeby sobie poszły gdzie indziej;
- klikanie skutkuje także gdy owoc nie jest w pełni zamarznięty oraz gdy chcemy, by smok jadł szybciej.
Ale czy jest czas na takie poboczne klikania, gdy trzeba karmić smoki?
screeny: [1], [2]
02:30, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
sobota, 06 sierpnia 2011
Trójkąty w kwadratach Quadrus to kolejna gra logiczna, która mnie wciągnęła, a i potomstwo wyraża się bardzo pozytywnie.
Mamy planszę o rozmiarach 8x8 jednostek i musimy ją zapełniać figurami w taki sposób, by powstawały kwadraty 2x2 - taki kwadrat (albo większy zawierający go prostokąt) znika i mamy więcej miejsca. Na każdym poziomie musimy ułożyć 10 kwadratów. Gramy dotąd, dopóki możemy cokolwiek dołożyć do planszy.
Figury pojawiają się losowo, a najtrudniejsze w zabawie jest to, że nie można ich obracać, jak na przykład tangramów.
czwartek, 21 lipca 2011
Lśniące klejnoty Brzęk klejnotów to gra logiczna w całkiem nowym dla mnie typie.
Troszkę kojarzy się z clixem, troszkę może z tetrisem...
Mamy kilka rzędów lśniących klejnotów: żółtych, zielonych, różowych... w menu po prawej mamy przyciski, które zamieniają wybrane w czerwone. I musimy wypełnić cały rząd czerwienią, żeby zniknął. A każde kliknięcie to nowy rządek z góry.
Dziwnie mi się w to gra, niby dość łatwo, ale to całkiem coś innego, niż to, co znam.
czwartek, 30 czerwca 2011
Paczki Uwaga, szkło! to gra zręcznościowa, a właściwie zręcznościowo-logiczna.
Naszym zadaniem jest umieszczenie paczek w wyznaczonym obszarze - obrysowanym kredą lub na półkach.
Do przenoszenia pakunków służy nam łańcuch z zaczepem - sterujemy nim przy pomocy klawiatury lub myszki, do wyboru.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nie może być bardzo trudne: ot, przyczepić zaczep do paczki i pociągnąć lub przenieść na miejsce. Ale niektóre paczki są wyjątkowo lekkie i huśtają się na łańcuchu, inne są ciężkie, a jeszcze inne - bardzo delikatne. Nie wolno uszkodzić żadnej. Łańcuch przechodzi przez półki, zaczep nie.
Na wynik ma wpływ szybkość przeładunku oraz ilość podniesień paczek - najlepiej, żeby paczki nie spadały z półek lub nie były wypychane z obszaru, w którym je umieściliśmy.
23:55, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 czerwca 2011
Wakacje na wsi Co my dziś w kalendarzu? Mamy Dzień Ojca - w razie gdyby ktoś zapomniał, to służę linkami z poprzednich lat: raz, dwa, trzy.
Mamy wigilię świętego Jana - nawet znalazłam w Sieci odpowiednie kolorowanki, ale jedne płatne, drugie wymagają rejestracji. Szkoda, że ludowe zwyczaje nie są propagowane przez instytucje edukacyjne...
Mamy też pierwszy dzień wakacji. I na tę okoliczność mamy zbiór "kolorowanki - lato i wakacje".
Dla każdego coś miłego: i dla tych, co jadą nad jezioro, i dla tych, którzy jadą w góry, a nawet dla tych, co jadą na wieś. I pierwszy moment wakacji też tam jest.
16:32, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (1) »
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac