Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
niedziela, 05 czerwca 2011
Ninja-malarz Ninja-malarz to gra logiczna, ale z pierwszymi planszami można sobie spokojnie poradzić, stosując metodę "brute force".
Wcielamy się w wojownika ninja, którego zadaniem jest pomalowanie ścian na wyznaczony kolor. Musi tylko złapać pędzel w odpowiednim kolorze i minąć ścianę. A potem wrócić do drzwi.
Problem polega na tym, że ninja porusza się skokami, ale nie umie hamować i zatrzymuje się albo na drabinkach, albo na załomach muru. Od 19 poziomu pojawiają się przerwy w murach otaczających planszę i trzeba uważać, żeby wojownik-malarz nie wypadł nam na zewnątrz.
Sterujemy strzałkami.
14:05, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 maja 2011
Półki z ksiażkami Na stronach Yummy jest Biblioteczka, a na jej półkach pięć (na razie) książeczek z basniami.
Klikamy sobie w wybraną, przeładowuje się strona i już możemy czytać, słuchać i oglądać. Fragment tekstu, który widać na kartce, czyta lektorka, a obok jest obrazek. Kiedy tak będziemy kartkować, może nas zdziwić, że każdy obrazek jest w innym stylu - to dzieci ilustrowały baśń.
Obok półki z książkami wisi obrazek z rybką MiniMini - zaprowadzi nas na półkę z Bajkami Rybki MiniMini: tymi, które dzieci znają z programu telewizyjnego.
23:06, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 maja 2011
Szczęśliwe słoneczka Miałam ostatnio niemoc twórczą. Której gry bym nie tknęła, to wszystkie dały się wpisać w którąś z kategorii: "nudna", "nie dla dzieci", "było niedawno".
Na szczęście, dzisiejszego wieczoru trafiłam na Niebo pełne kolorów.
To sympatyczna gra, wymagająca koncentracji.
Mamy pośrodku widok na plażę, nad która rozpryskują fajerwerki. W czterech kolorach: czerwonym, żółtym, niebieskim i zielonym.
W rogach planszy mamy cztery słoneczka w różnym stanie ducha: senne, znudzone, silące się na uśmiech... Naszym celem jest uszczęśliwienie jak największej liczby słoneczek.
Słoneczko jest szczęśliwe, kiedy jego tęcza zawiera komplet kolorów. Wtedy znika z planszy, my dostajemy punkty, a na miejscu znikającego pojawia się nowe, z czystą tęczą.
Jak więc uszczęśliwić słoneczko? Kiedy pojawia się fajerwerk, trzeba zerknąć, które słoneczko nie ma jeszcze tego koloru, i kliknąć w nie. Jeśli się pomylimy, to stracimy jeden punkt szansy (w panelu na górze). A jeśli pójdzie dobrze, to wybrane słoneczko wzbogaci się o kolor.
Wydaje się, ze nie jest to bardzo trudne - o ile potrafi się kontrolować cztery słoneczka na raz. A to wymaga koncentracji.
01:06, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 maja 2011
Rózia na literkowej strzelnicy Pamiętacie Lulka i Rózię z Domowego przedszkolaka? Wyobraźcie cobie, że "poszli na swoje" i choć pod poprzednim adresem zostało po nich kilka drobiazgów (i wszystko dla rodziców), to rezydują teraz pod nowym adresem: Lulek.tv

Rozglądałam się po nowym domu i trafiłam na zabawę pod tytułem Literkowa strzelnica.
Celem zabawy jest zdobycie dla Rózi zabawek. Rózia myśli, co by chciała, lektor czyta nam słowo, no a my musimy tylko zestrzelić wszystkie litery, które są w tym wyrazie. Jak zapomnimy, o co królewnie chodziło, można w nią kliknąć - przypomni. Gdy najedziemy celownikiem na literę, to usłyszymy, jaka to głoska. Ale lepiej się nie mylić w strzelaniu, bo Rózia strasznie się złości.

Ta gra jest dla maluchów, które dopiero uczą się składania literek.

Uczniowie mogą zmierzyć się z grą Nie strzelaj byków, w której trzeba strzelić we właściwa literę lub dwuznak. Ta jest trudniejsza, ale przecież ortografia nie jest dla mięczaków :)
23:23, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
środa, 04 maja 2011
Mała owieczka Mała owieczka to gra przede wszystkim prześliczna, jakby delikatnie rysowana kredkami, rzadko się takie spotyka - najczęściej gry mają intensywne, czyste kolory i wyraźną kreskę.
Warto w nią zagrać właśnie dla przyjemności estetycznej.
Jest to zabawa logiczno-zręcznościowa.
Musimy narysować owieczce linię, dzięki której dojdzie do flagi. Trzeba mieć dość pewną rękę, bo nie ze wszystkimi wybojami owieczka sobie poradzi. Jak już jesteśmy pewni kreski, wciskamy "GO!" w prawym górnym rogu. Jak nam nie wyjdzie i owieczka nam spadnie z planszy, to automatycznie wrócimy do tej samej. A jak nam nie wyjdzie i owieczka się zatrzyma, to w lewym górnym rogu jest zielona okrągła strzałka, dzięki której zrestartujemy planszę.
01:31, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
czwartek, 28 kwietnia 2011
Miś Bu Znacie misia Bu, bohatera zaprzyjaźnionej strony Buliba.pl. A możecie sobie wyobrazić 24 identyczne misie ustawione w trzech rządkach?
Właściwie nie identyczne.
W zabawie Który Bu nie pasuje takie same są tylko 23 misie, a jeden różni się drobnym szczegółem. Czasem jest to czapka, czasem ułożenie łapek.
Jest 10 plansz.
A ponieważ jest to witryna dla maluchów, nie trzeba się spieszyć, nie bawimy się na czas, można spokojnie wszystkie misie oglądać.
23:40, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 kwietnia 2011
Dzikie wysypiska śmieci Kończy się Dzień Ziemi.
Podreptałam trochę po różnych linkach okołotematycznych i poznałam Gary'ego. To zielony stwór (trochę w typie ogra, a trochę - kosmity), który bardzo interesuje się ochroną środowiska.
W grze Dzikie wysypiska Gary lata nad lasem i fotografuje dzikie wysypiska śmieci, żeby móc pokazać je ekologom. A my stajemy się Garym.
Gra nie jest łatwa, bo musimy skupić się jednocześnie na dwóch czynnościach:
- obserwacji otoczenia, żeby nie zderzyć się z balonem czy ptakiem; do sterowania służą strzałki;
- kontrolowaniu widoku w obiektywie aparatu fotograficznego (prawy dolny róg planszy), żeby zrobić dobre zdjęcie wysypisku (spacja). Im lepiej widać śmieci, tym więcej punktów, a za zdjęcia wyłącznie czystej przyrody punkty są odejmowane.
23:35, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Wielkanocne kolorowanki Na jednym z forów, w których uczestniczę, pewna mama dała cynk, że w Bazgroszycie pojawiły się Kolorowanki wielkanocne.
Pewnie niektórzy wiedzą, że to niezupełnie są kolorowanki, raczej rozpoczęte rysunki, które dziecko powinno wypełnić. Na ilustracji do dzisiejszej notki są dwie karty: na lewej trzeba narysować zawartość koszyczka, na prawej - palmę. Jest też mazurek do ozdobienia, zając, któremu trzeba dorysować jedzenie i skorupki jajka, z którego coś się wykluło. Dziesięć kart w sumie.
00:35, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 kwietnia 2011
Latające groszki Latające groszki zaskoczyły mnie tym, że tak bardzo mnie wciągnęły.
Gra wygląda na dość prostą: na planszy fruwają różowe bąbelki (na wyższych planszach także inne obiekty), z których po pęknięciu wysypują się kolorowe okrągłe cukiereczki (kiedyś to się nazywało "groszki", ale od wieków ich nie widziałam). Te cukiereczki należy zbierać - przyciąga je kursor myszy.
Jedyne, co mamy zrobić w grze, to kliknąć w odpowiednim momencie. Bąbelki, które znajdą się w zasięgu kliknięcia, eksplodują, uwalniając groszki, a jeśli w sąsiedztwie będą inne bąbelki, to zapoczątkuje się reakcja łańcuchowa. W lewym górnym rogu mamy podaną ilość bąbelków, które muszą pęknąć, żeby plansza była zaliczona.
Pomiędzy planszami wchodzimy do sklepu, gdzie możemy ulepszyć swoje wyposażenie.
Sklep wygląda tak, a poniżej z grubsza przetłumaczyłam, co dają poszczególne zakupy:
 • click radius - zwiększa promień eksplozji kliku
 • bubble radius - zwiększa promień eksplozji bąbelków
 • bubble speed - zwiększa prędkość bąbelków i bomb
 • candy magnet - zwiększa promień przyciągania groszków
 • shell count - zwiększa ilość pocisków
 • mine radius - zwiększa promień eksplozji min
 • spark count - zwiększa ilość iskier
 • portal lifetime - zwiększa ilość bąbelków przechodzących przez portal
 • acid lifetime - wydłuża czas istnienia plamy kwasu
 • tesla targets - zwiększa ilość celów tesli (czymkolwiek by ona nie była)
 • laser life time - wydłuża czas trwania promienia lasera
 • wave rise - zwiększa rozmiar fali
Dodatkowego smaczku grze dodają tła plansz - przestawiają sylwetki słynnych budowli i pomników. Warto popatrzeć poza bąbelki.

Kiedyś graliśmy w Kwiatową reakcję, też opartą na reakcji łańcuchowej, ale chyba groszki są fajniejsze...
22:56, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
sobota, 09 kwietnia 2011
Wielkanocna łamigłówka Wielkanocna łamigłówka to dziwne zadanie: opisana jest jako mahjongg, ale nim nie jest, przypomina też zabawy typu 2 łamania, ale to też nie to.
Celem gry jest zdjęcie wszystkich kafelków z planszy, parami.
Podobnie jak w mahjonngu, zdejmować można tylko te z brzegu planszy. Podobnie jak w 2 łamaniach, kafelki muszą się połączyć linią, która ma nie więcej niż dwa zakręty.
Zajęło mi chwilę rozpracowanie ogólnej zasady, ale udało się. Już wiem, ze zdejmować z planszy można tylko pary, który oba kafelki sa na zewnątrz planszy, gdy patrzy się w jednym kierunku. Z góry, z dołu, z boku, nieważne - ważne jest, że oba mają być po tej samej stronie i wolne.
Obrazków na kafelkach jest więcej, niż wchodzi na planszę, warto więc zagrać więcej niż raz.
sobota, 02 kwietnia 2011
Bloons - tower defence Bloons - czyli gra w przebijanie balonów - były już na blogu, raz i drugi. Seria się rozwija, bo przebijanie balonów jest super! I dziś przedstawiam nową odsłonę, tym razem jako typ "tower defence": Bloons - Atak balonów 4 - rozszerzenie.

"Tower defence" to zabawa, w której chodzi o to, by nie dopuścić wroga do celu, ustawiając wzdłuż drogi wieże obronne. Tu chodzi o to, żeby żaden balon nie uciekł z planszy. Albo przynajmniej mniej, niż mamy serduszek.
Startujemy z niewielkim zasobem pieniędzy, za które możemy kupować wieże i je udoskonalać. Kiedy jesteśmy gotowi przyjąć atak, wciskamy "start round!" i patrzymy, jak nam idzie. Na początku lecą tylko czerwone, jednowarstwowe balony, ale z biegiem czasu i rund pojawiają się inne kolory, z których, po przebiciu, wyłania się balon niższego rzędu.
Oprócz wież możemy też rozstawiać na drodze balonów przeszkody, takie jak klej czy szpileczki. Nie od razu, bo nowe możliwości pojawiają się wraz z rozwojem gry.
21:43, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 marca 2011
Bali i przyjaciele Bali to serial animowany, adresowany do przedszkolaków.
Bohaterem jest psiogłowy chłopiec (na obrazku to ten w środku), mający problemy takie jak inne dzieci w jego wieku.
Na przykład, w odcinku,w którym go poznałam, nie potrafił rozstać się ze starymi butami, z których już wyrósł.
W tej chwili na vod.onet.pl jest 15 odcinków, które trwają mniej więcej po kwadransie.
23:59, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 marca 2011
Mleko to skarb - kota Mleko to skarb - jak się jest kotem. I pusta miska potrafi zmotywować do trudnej, może i niebezpiecznej wyprawy: W poszukiwaniu mleka.
Jest to zabawa typu "point & click", czyli "wskaż i kliknij". Cała trudność polega na tym, by w odpowiedniej kolejności kliknąć w odpowiednie punkty na planszy, co pozwoli przesunąć różne obiekty, uaktywnić stwory, uruchomić maszyny. Można to robić na ślepo, starannie i żmudnie oklikowując cały ekran, albo spróbować pomyśleć, wtedy będzie szybciej i przyjemniej.
Gra ma chyba kilkanaście etapów i nie wydaje mi się trudna, myślę, że już najstarsze przedszkolaki pomogą kotu dojść do wielki butli mleka - tej, która jest na obrazku ilustrującym notkę.
niedziela, 20 marca 2011
Mały Indianin na rybach Indianin na rybach to gra zręcznościowa, w której wcielamy się w - chyba dość leniwego - indiańskiego chłopca, który ma złowić ryby o określonej wartości.
Czemu sądzę, że on jest leniwy? Bo jego harpun kołysze się w wodzie, a on tylko czeka, aż na linii pchnięcia (spacja) znajdą się ryby. No, ewentualnie może przesunąć łódkę w lewo i prawo (strzałki). A tu czas jest ograniczony, a niezdobycie odpowiedniej ilości punktów za ryby skutkuje bezwzględnym końcem gry.
Po każdym etapie mamy sklepik, w którym możemy dokupić sobie dodatkowe szanse na kolejny:
 • more fish - więcej ryb,
 • more time - więcej czasu,
 • more luck - więcej szczęścia,
 • middle range - średni zasięg,
 • max range - maksymalny zasięg
23:34, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 marca 2011
Sztućce W serwisie Yummy.pl jest zabawa, mająca uczyć prawidłowego używania sztućców. Wiadomo, ze frytki najsmaczniej jeść palcami, ale jak to zrobić elegancko? Widelcem!
Zabawa nie jest idealnym poradnikiem savoir-vivre'u. Takie spaghetti... wedle reguł sztuki, je się je samym widelcem. Ja tak potrafię, acz nie lubię tych długich klusek. Zabawa w Yummy.pl podaje regułę dla mięczaków (i początkujących): widelec w zestawie z łyżką.
Potraw jest zaledwie kilka, bo zabawa przeznaczona jest dla przedszkolaków. Nagrodą za prawidłowy wybór jest najedzona dziewczynka.

Ponieważ to Yummy.pl. możemy bawić się też po niemiecku, po francusku i po angielsku.
23:46, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac