Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
niedziela, 13 marca 2011
Kształty z oczkami nad miseczkami z oczkami Król Kształtów to gra logiczno-zręcznościowa.
Celem każdej planszy jest umieszczenie kolorowych kształtów z oczkami w odpowiednich miseczkach z oczkami, przy czym najpierw musimy rozmieścić na niej rozmaite elementy - takie, które można będzie usunąć (drewniane) i nieusuwalne (kamienne).
Misjom przygląda się Król Kształtów, który wyznaczył dodatkowe zadanie: najpierw kształty muszą znaleźć się nad linią i utrzymać tam przez chwilę, a dopiero potem wolno im opaść.
Zabawa jest głównie łamigłówką, ale im szybciej umieścimy kształty w miseczkach, tym więcej punktów. No i czasami trzeba sprytnie i szybko klikać, bo utworzone układy często są mało stabilne.
Tagi: z_oczkami
22:51, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 marca 2011
Niebieski Kot Sushi Kot Sushi jest niebieski i kulisty. Dokładniej, okrągły i miękki jak piłka. Wybrał się kiedyś do centrum handlowego, a tam zły pies porwał przytulankę jego przytulankę. Kot Sushi wyrusza w pościg, by odzyskać swoją zabawkę. Kiedy już ma dopaść przeciwnika w windzie, drzwi się zamykają, a Kot jest za mały, żeby dosięgnąć do przycisków. Musi więc zjeść dużo sushi, aby urosnąć.
Jest to gra przypominająca nieco pinball. Zrzucamy kota delikatnie tak, żeby na trasie jego spadania znalazło się jak najwięcej sushi. Musi złapać ich tyle, by wypełnić pasek stanu po lewej stronie. Jeśli nam się uda, przechodzimy na następną planszę.
Kot w swoim spadaniu odbija się od przeszkód, co zmienia kierunek jego ruchu. Niekiedy udaje się odblokować takie same jak pinballu dźwignie na dole planszy - jeśli się pojawią, możemy użyć ich 10 razy, aby wydłużyć ruch kota. Na dalszych planszach pojawiają się też bomby sosu - trzeba taką umieścić obok sushi i poczekać, aż porcje same wpadną kotu do brzucha.
Niektóre sushi są specjalne, złote - tymi możemy płacić za zmianę wyglądu Kota Sushi (outfit).
00:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 lutego 2011
Konkurs zimowy Buliba.pl Jako patron medialny zimowego konkursu plastycznego dla dzieci w serwisie Buliba.pl uprzejmie przypominam, że dziś, 28 lutego, jest ostatni dzień, w którym można zgłaszać prace konkursowe.
O konkursie pisałam w tej notce, są tam wszystkie potrzebne linki.
00:05, pi-razy-zaba
Link Komentarze (1) »
niedziela, 27 lutego 2011
Tort urodzinowy Przegapiłam rocznicę.
Pięć dni temu Przewodnik po Internetowych Zabawach dla Dzieci obchodził piąte urodziny. Bardzo dobre lata za nami i mam nadzieję, ze jeszcze lepsze w przyszłości, czego sobie i Wam, drodzy Czytelnicy, życzę.

A na tort nigdy nie jest za późno!
Tort urodzinowy możemy przepięknie ozdobić owocami, kolorowymi groszkami, ciasteczkami. Możemy napis przepiękny wybrać. O, nawet kolor lukru, trzeba klikać w ciasto, aż będzie najlepszy.
I najważniejsze, można ustawić na szczycie tortu tyle świeczek, ile się chce! A to nie w każdej zabawie tortowej jest możliwe.
A na koniec można jeszcze dopisać życzenia, wydrukować i wręczyć komuś.
23:54, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
Bałwan trzykulowy Bałwanek sumo to gra zręcznościowa.
Jesteśmy śniegową kulą, która podąża za kursorem myszy. Na planszy krążą różowe stwory, składające się z jednej, dwóch lub trzech kul. Musimy wchłaniać te, które są od nas mniejsze lub równe, by samemu rosnąć. Unikać należy stworów większych od nas, bo przegramy.
Postępy możemy śledzić na pasku u góry.
Na wyższych poziomach pojawiają się dodatkowe ułatwienia: kulka śniegu nam nie grozi, a zwiększa rozmiar, miotła przyspiesza nasz ruch itd.
23:28, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
niedziela, 20 lutego 2011
kolorowe różnice Kolorowa zabawa to szukanie różnic na bajecznie kolorowych obrazkach, ułożonych symetrycznie.
Gramy na czas - im szybciej znajdziemy różnice, tym większa premia punktowa. Jak się nie zmieścimy w czasie, to powtarzamy planszę od początku, ale tracimy zebrane wcześniej punkty.
Tagi: różnice
23:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 lutego 2011
Fling - kulki z oczkami Fling coś mi przypomina, jestem pewna, że podobny typ gry opisywałam, ale dawno temu. Może mi się przypomni.

Na planszy mamy kilka kolorowych, futrzanych kulek z oczkami. Wyglądają słodko, ale chyba mają niefajne charakterki, bo na planszy chce zostać tylko jeden, wypychając pozostałe.
O tym, który zostanie, decydujemy my, ale tylko częściowo: wybór mamy dopiero na końcu, jak zostają dwie kulki, wcześniej decyduje układ - jak nie będziemy turlać kulek w określonej kolejności, to się nie da dojść do rozwiązania łamigłówki.
Jakie jeszcze obowiązują reguły? Nie da się wypchnąć z planszy kulki z sąsiedniego pola - jasne, trzeba nabrać rozpędu. I nie da się wypchnąć kulki z planszy inaczej, niż przez uderzenie inną kulką.

Od czasu do czasu pojawia się reklama wersji na iPhone'a/iPada, wtedy trzeba kliknąć w "Not now..."
piątek, 11 lutego 2011
Konkurs zimowy Buliba.pl Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla Dzieci został patronem medialnym zimowego konkursu plastycznego dla dzieci, organizowanego przez zaprzyjaźniony serwis Buliba.pl.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku od 2 do 8 lat reprezentowane przez pełnoletnią osobę, będącą ich rodzicem lub opiekunem prawnym, która jest zarejestrowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.
Nadesłane prace zostaną podzielone na dwie kategorie wiekowe.
I kategoria wiekowa obejmuje prace, których autorami są dzieci w wieku od 2 do 5 lat.
II kategoria wiekowa obejmuje prace autorstwa dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

Co należy zrobić, aby wziąć udział?
Aby wziąć udział w konkursie "Baw się zimą z misiem Bu!", wystarczy do dnia 28 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać plik ze skanem lub zdjęciem pracy plastycznej poprzez aplikację dostępną na stronie konkursowej.

Wszystkie szczegóły, dotyczące konkursu, znajdują się na stronach Buliby, szczególnie: "Zasady", "Regulamin" i "Nagrody". Pragnę zwrócić uwagę, że nagrody są przewidziane nie tylko dla autorów prac, ale i dla głosujących.
02:13, pi-razy-zaba
Link Dodaj komentarz »
W małpiej restauracji Małpki na obiedzie to gra w obsługę klienta.
Wybieramy sobie płeć i imię i przenosimy się do krainy małpek, gdzie właśnie skończyliśmy studia i marzymy o wakacjach, ale musimy na nie zarobić.
Każdego dnia musimy zarobić co najmniej tyle, ile każe nam program - cel widzimy w górnym okienku kasy. Niedobór powoduje, że powtarzamy dzień do skutku. Nadwyżka jest dla nas.
Możemy ją inwestować w ulepszanie restauracji. Najlepiej zacząć od wygodnych siedzeń (zwiększają napiwki) i większego wyboru dań (przyciągają więcej klientów), ale możemy kupić sobie też buty, żeby szybciej chodzić, telewizor, który zwiększa cierpliwość klientów, i muzykę.
Przychodzących klientów należy posadzić przy czystym stoliku, przyjąć zamówienie (wybraną potrawę klikamy na pasku na górze), przynieść danie i na koniec zebrać pieniądze i sprzątnąć.
01:45, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lutego 2011
Kolorowankiz Adibu Od ładnych paru miesięcy nie było na blogu żadnych kolorowanek, zaczęłam szukać czegoś ciekawego.
Znalazłam kolorowanki z Adibu i pomyślałam sobie, że to przecież fajny chłopak, w telewizji występuje :) A na blogu do tej pory był raz, jak wchodziły do sklepów gry, których jest bohaterem.
Kolorowanek jest w sumie 48, jest na nich Adibu i inne postacie.
01:26, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 lutego 2011
Domek w letniej scenerii Na pierwszy rzut oka, Śliczny domek to zabawa jakich wiele - ot, komponujemy sobie jak najsłodszą chatkę; wybieramy dach, ściany, okna, kształt basenu, a nawet samochód stojący koło ścieżki.
Ale urzekło mnie to, że jednym kliknięciem likwidujemy zimę i wokół chatki jest piękne lato. Śnieg za oknem oglądam już trzeci miesiąc i chwilami chciałoby się wyjrzeć i zobaczyć zielone drzewa, trawę... Bez szarego przedwiośnia.
Niestety, takie rzeczy - tylko w komputerze. Właściwa ikonka to ta skrajnie prawa.
23:44, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 stycznia 2011
Minął tydzień ciufciowego konkursu.
Pytania były łatwe, prawda?

1. Kaczka jest w wodzie, w stawie.
2. W apteczce są 4 albo 5 przedmiotów, zależy, czy rolki bandaża policzymy jako dwie, czy jako jedną rzecz. Obie odpowiedzi były uznawane za poprawne.
3. Rower jest czerwony.
4. Pies i chłopiec bawią się na huśtawce.
5. Czekoladę dzielimy na 4 kawałki.

Przyszło kilkanaście emaili, wszystkie odpowiedzi były prawidłowe. Komisja losująca w składzie: ja (trzymająca karteczki) i moje dziecko (ciągnące z zamkniętymi oczami), wylosowała następujących zwycięzców:
 • Przemysław B., 2,5 roku
 • Wojtek L., 7 lat
 • Maja Ch., 3 lata
 • Ernest R., 6 lat
 • Natasza M., 5 lat
Nagrody porozsyłam emailem - proszę sprawdzać pocztę.
Gratuluję zwycięzcom, a wszystkim dziękuję za wspólną zabawę.
14:34, pi-razy-zaba
Link Komentarze (1) »
piątek, 28 stycznia 2011
Smok Gra Drago i Czarodzieje jest platformówką, do której wprowadza nas opowieść. Jeśli w opcjach językowych wybierzemy polski, to możemy ją sobie przeczytać. Tłumaczenie jest niezłe, widać, że nie robił go automat, tylko żywy człowiek. W skrócie chodzi o to, że stajemy się smokiem i musimy wskrzesić legendę, by pokonać moc złego czarodzieja.
Klawiszologia jest dziwna. Zazwyczaj strzałki służą do poruszania się we wszystkich możliwych kierunkach, a tu tylko do ruchu w prawo i w lewo, a już skok wykonujemy innym klawiszem - program podpowiada, co mamy do wyboru.
Dziwne jest też to, że drzwi kończące planszę nie są punktem kontrolnym, od którego zaczynamy w razie niepowodzenia: checkpointy są na planszach.
Moim zdaniem, łatwa ta gra nie jest, więc raczej nie dla maluchów. Ale mnie zazwyczaj w platformówkach nienajlepiej idzie.

Przypominam o trwającym wciąż konkursie serwisu Ciufcia.pl - wraz z końcem soboty mija termin nadsyłania odpowiedzi.
01:12, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 stycznia 2011
Ciufcia.pl Portal Ciufcia.pl, zachęcony szalonym powodzeniem Przewodnika po Internetowych Zabawkach dla Dzieci, postanowił zorganizować na łamach bloga konkurs z nagrodami.
Nagrodami będzie 5 miesięcznych aktywacji kont do całości serwisu Ciufcia.pl.

Konkurs trwa od 23 stycznia 2011 g. 00:01 do 29 stycznia 2011 g. 23:59. Nagrody zostaną rozlosowane wśród osób, które w tym terminie prześlą poprawne odpowiedzi na poniższe 5 pytań na adres pi-razy-zaba@gazeta.pl - decyduje data i godzina zarejestrowana przez mój serwer pocztowy.
W temacie maila proszę wpisać "Konkurs Ciufcia.pl", a oprócz odpowiedzi imię, inicjał nazwiska i wiek dziecka.

A oto - pytania konkursowe:
 1. Gdzie jest kaczka?
 2. W środkowym wagoniku jadącym na stronie głównej Ciufcia.pl jest apteczka - ile jest w niej przedmiotów?
 3. Jaki kolor ma rower?
 4. Gdzie bawią się chłopiec i pies?
 5. Na ile porcji dzielimy czekoladę?
Zapraszam serdecznie.

Losowanie i publikacja wyników odbędzie się w ciągu 48 godzin od zakończenia konkursu.
23:21, pi-razy-zaba
Link Komentarze (2) »
piątek, 21 stycznia 2011
... na blogu pojawi się coś, czego jeszcze nie było - konkurs z nagrodami. Zapraszam w niedzielę od północy.
23:32, pi-razy-zaba
Link Dodaj komentarz »
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac