Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
piątek, 12 listopada 2010
Figury na szalach Gra, o której dziś będzie, nazywa się Seesaw Logic. Nie znałam wcześniej słowa "seesaw", a okazuje się, że to huśtawka, ale nie deska na sznurach/prętach zaczepionych u belki, ale deska podparta na środku - siada się na końcach, ten kto na dole, odbija się nogami i szybuje do góry i tak na zmianę. Bawić się tak można, jeśli obie osoby mają podobną wagę, bo jeśli ktoś jest wyraźnie cięższy, to druga osoba nie ma jak opaść. U nas to się nazywało "koniki", a u Was?

Więc "Logiczne koniki" to gra ćwicząca umiejętności matematyczne. Widzimy huśtawki, wagi, na ich końcach umieszczone są figury geometryczne i trzeba w panelu na dole wskazać najcięższą.
Łatwo jest, gdy jest jedna waga lub dwie, ale im dalej, tym więcej i trudniej.
Gra ma dwadzieścia plansz, im szybciej wskażemy prawidłową odpowiedź, tym więcej punktów.
23:16, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
niedziela, 07 listopada 2010
Nakarm króla ciastkami Król na pewno nie jada jak zwykły śmiertelnik, chleba, on pewnie jada same ciastka i to dużo, bo w końcu jest królem.
Sądzę, że tak właśnie myślał twórca gry Nakarm króla.
Zabawa polega na tym, by na talerzu, który kucharz trzyma nad koronowaną głową, ustawić piramidę z ciastek, a gdy będzie gotowa, inny sługa, w typie Quasimodo, naciśnie guzik, a król wtedy wystrzeli w górę i będzie jeść w locie. Ciastka zrzucamy strzałką w dół, a królem sterujemy strzałkami w lewo i prawo.

To, kiedy wieża będzie gotowa, zależy od wybranego przez nas trybu zabawy:
  • classic mode - tu możemy budować, dopóki trzy ciastka nam nie spadną gdzieś w dół, zamiast ułożyć się na wieży;
  • time mode - mamy minutę na ustawienie wieży;
  • cake mode - tu mamy 50 ciastek do zrzucenia, nieważne, ile z nich nam spadnie.
Im więcej ciastek ustawimy i im więcej król zje, tym więcej punktów.
Aha, wieża nie musi być bardzo prosta, nie przewróci się.
23:31, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 listopada 2010
Miffy na rowerze O Miffy usłyszałam w MiniMini, potem zobaczyłam artykuł reklamowy w Qlturce i sama postanowiłam ją poznać.
Od niedawna jest polska strona miłej króliczki: Miffy.pl - ale gry na niej (puzzle, memo) mają instrukcję wygłaszaną po angielsku, polska jest napisana.
Memo jest jedno, spore - 24 kafelki, w puzzlach możemy wybrać jeden z trzech obrazków.
A jak nam będzie mało, możemy przenieść się na anglojęzyczną stronę Miffy.com i wybrać w menu ikonę z misiem, kolejką i piłką: tam też jest memo i zupełnie inne trzy obrazki w puzzlach. Jest też gra w jabłuszka, ale trzeba dobrze znać angielski, żeby w potoku instrukcji usłyszeć, ile jabłek trzeba strząsnąć z drzewa i włożyć do koszyczka.
Jest też strona po niderlandzku i po japońsku, ale na nich są te same obrazki, co na anglojęzycznej.
21:57, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (1) »
wtorek, 02 listopada 2010
Biedronka w poszukiwaniu wody W domu biedronki jest pożar, wszystkie dzieci uciekły, tylko najmniejsze potrzebuje pomocy. Więc nasza bohaterka musi zebrać 6 płynnych kryształów, by ocalić swój dom. Takie jest tło i cel gry Biedronko! Biedronko!
Sterujemy klawiaturą, strzałkami. Najważniejsze są krople, ale możemy też zbierać zielone kropki, dają dodatkowe punkty. Za zaoszczędzony czas też jest premia punktowa.
Gra jest zręcznościowa, dość trudna, trzeba precyzyjnie sterować biedronką, żeby nie wpadła na kolczaste powierzchnie, więc raczej dla starszych dzieci.
22:04, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 października 2010
Kółko Ostatnio opisywane zabawy to same łamigłówki, postanowiłam więc znaleźć coś innego. I, oczywiście, jak na złość, trafiam na same ciekawe gry logiczne.
Okrążeni to gra, która sprawdza sprawność ręki posługującej się myszą. Cel jest jasno sformułowany: trzeba narysować jak najlepsze kółko. Na każdej planszy 10 razy
Najlepiej duże i szybko, bo za to są dodatkowe punkty, ale im wyższy poziom, tym trudniej: są plansze, gdzie trzeba narysować co najmniej jedno na 50% ideału, 3 takie, potem 85%, albo zdobyć jakąś liczbę punktów.
Ja od dawna wiem, ze nie mam talentu w tej dziedzinie, więc wyniki nie psują mi humoru - ale lepiej nie pokazywać gry maluchom.
00:17, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 października 2010
Halloween - dynie i księżyc Dodałam nowy tag do listy po prawej - Halloween - bo trochę zabawek związanych z październikowym świętem już było na blogu, a dziś będzie kolejna.
Lilith - przyjaciółka w wigilię Wszystkich Świętych to zabawa w szukanie różnic na obrazkach.
Jest 12 par, które układają się w historię wieczornej halloweenowej zabawy dwóch dziewczynek. Są dynie, czarne koty, księżyc, wiedźmie kapelusze i nawet zombie.
Każda para to 8 różnic. Za szybkie wskazanie wszystkich jest drobna premia punktowa.
Jak nam nic nie wpada w oko, to możemy skorzystać z podpowiedzi. W prawym dolnym rogu możemy wybrać "shake" (wówczas fragment obrazka poruszy się) i "reveal" (na fragmencie rozbłysną iskierki).
Tagi: halloween
01:49, pi-razy-zaba , Łamigłówki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 października 2010
Cegiełki Cegiełki to gra typu clix, a dokładniej - łamigłówka na czas.
Na planszy mamy kilka-kilkanaście cegiełek z oczkami (ale oczka nie grają żadnej roli), musimy którąś usunąć kliknięciem, wówczas układ się osypie i zgrupowane obok siebie trzy identyczne znikną. Celem jest wyczyszczenie planszy.
Ale żeby nie było za łatwo, mamy bardzo ograniczoną liczbę kliknięć do dyspozycji, widzimy ją po prawej stronie.
Na niektórych planszach pojawiają się dodatkowe atrakcje: cegiełki, które spadają dopiero po określonej liczbie kliknięć, albo cegiełki, które mozna zrzucić w dowolnym momencie i miejscu.
Tagi: clix
23:25, pi-razy-zaba , Łamigłówki
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 października 2010
Sowa Na ekrany kin wszedł kilka dni temu film "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole". Ma on, oczywiście, swoją stronę z informacjami o filmie i różnymi gadżetami.
Jednym z nich jest zabawa w układanki.
Wybieramy sobie twarz sowiego bohatera (jest ich osiem), poziom trudności (9,16 lub 25 kafelków) i gramy. Domyślnie gramy na czas, ale możemy wyłączyć zegar. Aby ułożyć obrazek, musimy zamieniać miejscami kafelki.
W nagrodę za rozwiązanie zadania możemy sobie ściągnąć tapetę z wybranym bohaterem. Naprawdę w nagrodę, one są trochę inne niż te, które można pobrać bezpośrednio z działu Downloads.
sobota, 16 października 2010
Najpierw chciałabym się pochwalić.

W portalu Dzieci są ważne ukazały się dwa moje artykuły w cyklu "Dziecko w Internecie".

Pierwszy to Od czego zacząć. Moi Czytelnicy chyba już mają debiut internetowy za sobą, ale może znajdą w nim coś ciekawego.
Drugi to Dziecko bezpieczne w Sieci. Tę kwestię poruszam niekiedy tu na blogu, ale dawno nie było, więc polecam lekturę.


Pomyślałam też, że nadszedł już czas na podbój portali społecznościowych. Facebook to jeszcze czarna magia, ale na NK juz jestem i możemy się zaznajamiać:
19:36, pi-razy-zaba
Link Komentarze (1) »
Samochody na skrzyzowaniach Trafficator, to, według słownika, "kierunkowskaz", ale gdybym miała tłumaczyć tytuł, to wybrałabym coś w stylu "Kontroler ruchu drogowego".
Bo w tej grze właśnie tym się zajmujemy.
Na pierwszej planszy jesteśmy jak Pani Stop - osoba, która zatrzymuje samochody przed przejściem dla pieszych, aby piesi mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.
Na dalszych planszach zatrzymujemy samochody przed skrzyżowaniami, aby inne samochody mogły przejechać bez zderzenia.
Celem gry jest doprowadzenie do tego, aby określona ilość pojazdów ("cars to pass" na karteczce z boku planszy) przejechała z jednej strony ekranu na drugą. Mamy niewiele czasu, a i korki nie mogą być długie.
Samochody zatrzymujemy i uruchamiamy, klikając w nie.
Gra jest trudna, wymaga refleksu i podzielności uwagi. Dla starszych dzieci.
15:00, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 października 2010
Psie opowieści - Wesoła zabawa Ostatnio wpadły mi w ucho, a potem w oko, piosenki z animowanymi teledyskami o psach. Na dole ekranu pojawia się tekst, dzięki czemu łatwiej je śpiewać.
Poszukałam ich w Sieci i oto mam, wszystkie trzy, które się pokazały:
- Wesoła zabawa
- Biegnijmy na spacer
- Psia miłość.

Okazuje się, że są one częścią programu dla dzieci, emitowanego przez TVP, o emocjach. Emisja jest w czwartki rano, ale na telewizyjnych stronach można je obejrzeć jako video na żądanie. Tutaj.
01:00, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 października 2010
Bliźniaki z  Kosmosu Bliźniaki z Kosmosu to gra ćwicząca spostrzegawczość.
Na każdej planszy mamy wzorzec w prawym górnym rogu i musimy znaleźć identycznego kosmitę wśród pląsających niemal identycznych. Nie należy klikać gdziekolwiek, bo za niewłaściwy wybór jest 5-sekundowa kara.
Każde zadanie składa się z 10 plansz, na których jest coraz więcej stworków.
A im wyższe zadanie, tym trudniej: najpierw kosmici są na statycznym tle, potem na ruchomym, potem także w perspektywie...

Właściwie gramy na czas. Trzeba ukończyć zadanie, 10 plansz, żeby odblokować następne. Ale można też zagrać 5 razy i to też wystarczy. Więc nie jest to gra tylko dla starszaków, maluchy też mogą sobie poradzić, jeśli są cierpliwe. Tym bardziej, że błędne kliknięcie eliminuje kosmitę z planszy i poza karą czasową, jest łatwiej.

Gra ma kiepskie spolszczenie, radzę czytać z dzieckiem instrukcje.
23:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 października 2010
Nieróżnice: Klopsiki i inne zjawiska pogodowe Film "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" bardzo mi się podobał. Zabawa w nieróżnice też - aż dziw, że pisałam o niej tylko raz.
Więc mimo tego, że całkiem niedawno była na blogu gra na spostrzegawczość, to dziś będą Klopsiki: podobieństwa.
Czyli zabawa, w której mamy dwa różne obrazki, będące kadrami z filmu, na których w pięciu miejscach są identyczne elementy.
Są trzy pary obrazków. Program mierzy czas, ale nie ma to na nic wpływu. W grze nie ma podpowiedzi, więc raczej dla starszaków.
Tagi: różnice
23:52, pi-razy-zaba , Łamigłówki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 października 2010
Transport dyni Dynie na obrazku nie mają związku z Halloween (choć w sumie, kto wie, jakie będzie ich przeznaczenia gdzieś poza światem gry?), wiezione są do punktu skupu płodów rolnych w grze Express Farmerski.
Musimy dołączyć przyczepę do ciągnika (wsteczny bieg, czyli strzałka w dół), dojechać do punktu skupu (strzałka w górę do jazdy w przód, oraz lewa i prawa do balansowania pojazdem), a potem zsypać przywiezione dobra do skrzyń (spacja, aż wysypią się z przyczepy). W lewym górnym rogu widzimy, ile co najmniej musimy dowieźć, żeby zaliczyć planszę.
Na pierwszych trzech poziomach wozimy warzywa (pomidory, marchewki, dynie), ale potem i zwierzęta, więc należy z dzieckiem porozmawiać, że to, co widzi w grze, to nie są humanitarne warunki do przewozu żywych stworzeń. Zatem gra dla starszaków.

Graliśmy kiedyś w podobną: Zoo Transport
23:07, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 września 2010
P jak Pi razy Żaba Uprzejmie donoszę, że w serwisie Buliba.pl pojawiły się Szablony z literkami.
Są to karty do wydruku, każda zawiera jedną literę. U góry jest pokazane, w jakim kierunku powinno się pisać, a poniżej mamy - w trzech liniach - wielką, mała i obie litery. Jedna jest dla przykładu, druga po śladzie, reszta linijek jest dla własnych ćwiczeń, a potem znów: jedna po śladzie i dalej samodzielnie.

Litery są trudne, jeśli ktoś potrzebuje szlaczków, to też były.
23:52, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac