Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
wtorek, 09 października 2007
Scooby Doo w locie Wielki podniebny pokaz, gra ze Scoobym Doo i Kudłatym, to jedna z nudniejszych, w jakie grałam, ale wczesnoszkolnym dzieciom się szalenie podoba.
Celem są jak najwyższe skoki na snowboardzie. Najpierw trzeba rozbujać zawodnika strzałkami w lewo i w prawo, a gdy zacznie wyskakiwać poza rampę, używamy strzałki w górę, gdy leci w górę oraz strzałki w dół, gdy leci w dół. Wszystko po to, by nadać mu większą prędkość, dzięki której będzie wyżej skakał i robił efektowniejsze triki. Triki robią się same, trzymanie strzałki w górę i w dół to cała klawiszologia.
Ale jakie emocje, gdy wskaźnik wysokości przemyka obok coraz wyższych liczb! I ile radości, gdy bohater pędzi w dół tak szybko, że aż powietrze się pali! Albo jak się wylatuje ponad mgłę i zaczyna być widać słońce!
Fruwamy dotąd, dopóki wskaźnik wysokości skoku przesuwa się do góry, pierwszy niższy od poprzednika skok kończy rundę - są trzy. Liczy się suma wysokości.
23:02, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 października 2007
Turysta w połowie drogi Długa szkoła, nauka niewesoła...
Ciekawe, czy gdyby Kazik korzystał z Przewodnika po Internetowych Zabawkach dla Dzieci, to też by tak śpiewał. Bo dzisiejsza młodzież może na przykład uczyć się tabliczki mnożenia w rozrywkowy sposób.
Mnożenie ze wspinaniem to gra edukacyjna, której celem jest doprowadzenie turysty na szczyt góry. Każda poprawna odpowiedź to krok do przodu, a błąd cofa alpinistę w dół.
Jak już będzie na szczycie, to możemy, po pierwsze, pozwolić mu zjechać (wciskając "descend"), sprawdzić, jakie błędy popełniliśmy ("view raport") i wydrukować je sobie do analizy ("print raport") oraz zagrać jeszcze raz.
Możemy trenować mnożenie przez konkretną liczbę albo zdać się na losowy wybór ("mixed"). I pamiętajmy, że dopóki się grze nie przedstawimy, wpisując imię w długim polu na dole, to nie zagramy. Nie dość, że matematyka, to jeszcze savoir-vivre!
sobota, 06 października 2007
Okładka książki Jest taka książka do słuchania, Rozśmieszanki, rozmyślanki, usypianki, zawierająca wiersze Danuty Wawiłow czytane przez polskich aktorów, ilustrowane muzyką. Niektórych można posłuchać w internecie.

Jedna porcja jest na stronie Akademii Rozwoju Wyobraźni:
 • Kurze dydko - czyta Jerzy Stuhr
 • Pan Sikorek - czyta Maciej Stuhr
 • Raz chomik marchewkę wcinał - czyta Jerzy Stuhr
a druga porcja jest w portalu Czas dzieci:
 • Krzywy wierszyk - czyta Edyta Jungowska
 • Świnka - czyta Jerzy Stuhr
 • Sfrunęły dwa ptaszki - czyta Maciej Stuhr
 • Raz chomik marchewkę wcinał - czyta Jerzy Stuhr
 • Brzydkie zwierzę - czyta Edyta Jungowska
 • Złoty paw - czyta Jerzy Stuhr
piątek, 05 października 2007
Bob w labiryncie Ostatnio były same gry dla starszaków, czas więc na zabawę z młodszymi dziećmi - Labirynt Boba Budowniczego.
Na czterech kolejnych planszach Bob ma wsiąść do pojazdu, pojechać w cztery miejsca i zebrać złożone tam przedmioty - kolejno: cegły, piasek, łopaty, maszyny - a potem przewieźć je w bezpieczne miejsce, tam, gdzie nie ma stracha na wróble. Bo strach jest złośliwy i zabiera zebrane rzeczy i podrzuca je całkiem gdzie indziej.
Na każde zadanie są dwie minuty.
23:58, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 października 2007
Probówki i naukowiec Wcale nie jestem pewna, czy gra Szaleniec i DNA nadaje się dla dzieci - jeśli już, to dla starszych i to jeszcze lubujących się w horrorach.
Celem gry jest odtworzenie sekwencji DNA widocznej u góry planszy - czyli zapełnienie siedmiu probówek kolorowymi płynami w odpowiedniej kolejności. No i tu się robi problem, bo probówki przesuwają się na rolkach i pod każdym dozownikiem są tylko przez chwilkę. Trzeba starannie przemyśleć rozwiązanie.
Po tych kilku chwilach probówki wjeżdżają do machiny, błyskają iskry i z DNA formuje się zaprogramowane zwierzę. Jeśli wyjdzie zwierzę, to dobrze. Jeśli nie udało nam się odtworzyć kolejności, to wychodzi krwawa plama albo jakaś hybryda mająca każdą część ciała pochodzącą od innego stworzenia lub rośliny. I to właśnie ten efekt nieudanego rozwiązania sprawia, że z wielkim wahaniem umieszczam tu tę grę.
Bo samo zadanie logiczno-zręcznościowe jest świetne.
Umówmy się, drodzy Rodzice, że najpierw sami sprawdzicie i dopiero dopuścicie dziecko do komputera lub nie. W zasadzie zawsze powinno się tak robić, ale w tym wypadku obowiązkowo. Obiecujecie?
23:56, pi-razy-zaba , Gry
Link Komentarze (1) »
Jazda na wzgórze Szaleństwo na punkcie księżycowych kamieni to ładna gra zręcznościowa. W której celem każdego poziomu jest zdobycie określonej liczby księżycowych kamieni (w postaci fioletowych kul wypełnionych światłem) w określonym czasie.
Powiedzmy sobie otwarcie: to gra dla starszych dzieci, które mają refleks i odpowiednią sprawność manualną, by w odpowiednim momencie przycisnąć strzałkę w górę (do skoku), strzałkę w dół (do pochylenia się) i spację (atak robijający przedmioty w drzazgi).
Bohaterem gry jest Tak jadący na dziku - kiedy już raz wyruszą, mogą się zatrzymać tylko na chwilę (strzałka w lewo), a tak, to cały czas biegną, skaczą i czołgają się. Oraz rozbijają niektóre przedmioty (których cienie pokazane są w opisie gry), by wydobyć ukryte kamienie. Oprócz bezcennych księżycowych kamieni można zbierać różowe klejnociki dające punkty, piórka umożliwiające lot w chmurach (tam też są klejnoty i fioletowe kule), a także papryczki zwiększające prędkość.
Gra ma cztery poziomy, każdy kolejny jest trudniejszy od poprzedniego.
13:07, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 października 2007
Holly Dolly tańczy i śpiewa Po sukcesie Dolly Song hipopotamka w różowej sukience poszła za ciosem i już rok później mamy na onecie kolejny teledysk: Don't worry, be happy. Tak, to przeróbka przeboju Bobby'ego McFerrina - dla porównania oryginał.
Wersja Holly Dolly jest taneczna, szybsza, nie tak klimatyczna jak oryginał - no i nikt nie gwiżdże. Ale za to jest wesolutki teledysk i właściwie, czemu by nie?
12:38, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Komentarze (1) »
wtorek, 02 października 2007
Spadochroniarz przy wyspie Spadochronowy łowca jest grą zręcznościową. Polega na tym, że unosimy się w powietrzu na spadochronie i łowimy to, co jest od nas mniejsze. Na początku są to baloniki i żółte ptaszki, później pojawiają sie białe bociany - ale te możemy łapać dopiero wtedy, gdy troszkę urośniemy. Na czwartym poziomie pojawiają się latające machiny, w powietrzu robi się gęsto, a gra staje się trudniejsza: ciężko łapać baloniki i małe ptaszki, unikając większych od nas. A latające machiny można chwytać dopiero, gdy jest się naprawdę dużym spadochroniarzem.
Co jeszcze może nas spotkać w przestworzach? Wyspy, które trzeba omijać i wspaniałe premie ukryte pod logo twórców gry (cBBC) - punkty lub dodatkowe szanse.
Pierwsze poziomy nadają się nawet dla mało zaawansowanych graczy, ale wyższe są już dla fachowców.
23:52, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 września 2007
Medytujący Żółw Ninja Wchodzi na ekrany nowy film, którego bohaterami są Wojownicze Żółwie Ninja, czas więc wykopać z Sieci coś na ich temat. Na oficjalnej stronie filmu nie znalazłam gier ani kolorowanek, więc postanowiłam pogrzebać w starociach, w końcu to całe lata komiku i serialu.
No i mam do zaproponowania 9 kolorowanek z Żółwiami, ich Mistrzem i wrogami.
Fakt, że szukałam dość pobieżnie, ale jak na razie stwierdziłam, że kolorowanki z Żółwiami to w Sieci głównie dwa zbiory - ten (i jego części) i drugi, który mi się nie podoba, bo rysowany jest zupełnie inną kreską, bohaterowie wyglądają agresywniej i, cóż, tępawo, więc nie podam linka.
21:58, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
Pokój z duchem Znalazłam fajną grę - od razu uczciwie mówię, że jest reklamą zamorskiego sklepu internetowego: wybierając postać widzimy przede wszystkim stroje halloweenowe, a awatar jest malutki, no i od czasu do czasu gra jest przerywana i prezentowany jest halloweenowy asortyment sklepu.
Nawiedzony dom to gra, w której chodzimy po pokojach, zbieramy różne przedmioty, zanosimy je w różne miejsca i dzięki temu otwierają się różne przejścia. Najpierw myslałam, że trzeba zebrać pięć jaskrawych masek i znieść je do jednego pokoiku, ale jak to zrobiłam, to uniosła się krata i trafiłam do podziemi - a tam , niestety, szybko mi się energia zużyła, bo nietoperze gęsto fruwają, a jeszcze szkielety i wystające z ziemi dłonie...
Dla wielbicieli* gatunku.
___________________
* Albo tych, którym się podobał Garfield w nawiedzonym domu.
14:47, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 września 2007
Poziom trzeci Misja: dopasowanie jest logiczną grą na czas, czyli potrzebna jest spostrzegawczość i szybkie myślenie.
Celem gry jest otwieranie kolejnych bram w kosmosie, aby przenieść się na następną planetę. Brama otwiera się, jeśli przed upływem czasu widocznego w słupku uda nam się usunąć wszystkie obrazki. Aby to zrobić, trzeba je łączyć w pary w taki sposób, ani linia prowadząca od jednego do drugiego nie miała więcej niż dwa załamania.
A w podróży towarzyszy nam dziewczyna na kosmicznym motocyklu.
23:07, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Kliopa i Filippycz Ech... znowu mi notka wyjdzie w postaci listy, ale chyba nie da się inaczej, bo znajomość cyrylicy w populacji, będącej targetem grupą docelową tego bloga, jest niewielka.
Proszę Państwa, poznajcie - oto Kliopa. Mała dziewczynka w tęczowej sukience, z fryzurą na cebulę, pani wielkiego kudłatego psa imieniem Filippycz.
Bohaterka sympatycznych, krótkich filmików animowanych z mnóstwem przygód:
 • Piłka nożna i jabłka
 • Kosmetyczna zmiana
 • Filippycz - rzeźbiarzem
 • Niezwykły arbuz
 • Danie firmowe
 • Zabawa w chowanego
 • Lodówka
 • Wiadomości telewizyjne
 • Sprzątanie
 • Zabawa w chowanego, 2
 • Miraż
 • Sztorm
 • Szkocja
 • Rycerz
 • Kliopa i pszczoły
19:05, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
Oszczepnik tuż przed rzutem Przypomniała mi się ostatnio polinezyjska strona z grami, nie wiem czemu nie miałam jej w Ulubionych/Zakładkach, na szczęście bloxowa wyszukiwarka dziś działa i mogłam po własnych linkach zajrzeć
I zagrać w Rzut oszczepem.
Jest to sympatyczna gra zręcznościowa, w której możemy się wcielić w jednego z czterech zawodników i wykonać sześć rzutów, z których najlepszy będzie naszym wynikiem porównywanym z innymi.
Najpierw biegniemy, przebierając palcami po klawiszach strzałek, lewo-prawo-lewo-prawo. Gdy dobiegniemy do białej linii (trzeba uważać, żeby jej nie przekroczyć, bo wtedy - spalony) rzucamy - spacją. Obserwujemy lot i wynik.
12:37, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 września 2007
Wykreślanka z państwami Ktoś - nie wiadomo kto, bo się nie podpisał - odwalił kawał dobrej roboty: znalazł skrypt do wykreślanek i przygotował kilkanaście łamigłówek dla polskich szaradzistów. Wszystkie są tematyczne i na tyle duże, żeby przyjemnie było spędzić nad nimi chwilę. Jaką chwilę? A, to zależy czy będziemy się del;ektować, czy ścigać z działającym licznikiem czasu.
Do wyboru mamy:
 • Państwa
 • Miasta
 • Owoce
 • Warzywa
 • Pojazdy
 • Marki samochodów
 • Zwierzęta
 • Ptaki
 • Pisarze i poeci
 • Sport
 • Zawody
 • Imiona
21:16, pi-razy-zaba , Łamigłówki
Link Komentarze (1) »
czwartek, 27 września 2007
Samoloty częściowo rozpracowane Na lotnisku jest bałagan. Trzeba ustawić Pomieszane samoloty w odpowiednim porządku. Jak to zrobić?
Metodą prób i błędów.
Klikamy sobie w kółko, zmieniając samoloty, i ustawiamy w ten sposób pierwszy układ. Program podaje nam informację, ile z nich jest we właściwym kolorze na właściwym miejscu (flaga), ile jest we właściwym kolorze, tylko nie tam gdzie trzeba (dwa patyki) i ewentualnie ile jest całkiem nie takich (puste miejsce).
Trzeba wyciągnąć wnioski i wypróbować nowy układ.
Taki samolotowy mastermind.
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac