Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS

Brzdące

wtorek, 08 listopada 2011
Fajerwerki ciufciowe Wystartowała nowa wersja serwisu Ciufcia.pl. Co tam znajdziemy? Nową, odświeżoną grafikę, nowych bohaterów, i nowe gry.
Na start serwisu ogłoszony został również konkurs plastyczny. Konkurs polega na narysowaniu 4. wagonu Ciufci. Autorzy zwycięskich prac wygrają zestawy książeczek „Gryzmoły” , „Bazgrołki do kieszonki”, oraz kody dostępu do serwisu.
Info na podstawie informacji przygotowanych przez Ciufcię.


Niech więc wystrzelą Fajerwerki.
Takie dla maluchów. Wystarczy kliknąć, by rakieta rozbłysła w wybranym miejscu ekranu.
23:59, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (3) »
czwartek, 28 kwietnia 2011
Miś Bu Znacie misia Bu, bohatera zaprzyjaźnionej strony Buliba.pl. A możecie sobie wyobrazić 24 identyczne misie ustawione w trzech rządkach?
Właściwie nie identyczne.
W zabawie Który Bu nie pasuje takie same są tylko 23 misie, a jeden różni się drobnym szczegółem. Czasem jest to czapka, czasem ułożenie łapek.
Jest 10 plansz.
A ponieważ jest to witryna dla maluchów, nie trzeba się spieszyć, nie bawimy się na czas, można spokojnie wszystkie misie oglądać.
23:40, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 listopada 2010
Miffy na rowerze O Miffy usłyszałam w MiniMini, potem zobaczyłam artykuł reklamowy w Qlturce i sama postanowiłam ją poznać.
Od niedawna jest polska strona miłej króliczki: Miffy.pl - ale gry na niej (puzzle, memo) mają instrukcję wygłaszaną po angielsku, polska jest napisana.
Memo jest jedno, spore - 24 kafelki, w puzzlach możemy wybrać jeden z trzech obrazków.
A jak nam będzie mało, możemy przenieść się na anglojęzyczną stronę Miffy.com i wybrać w menu ikonę z misiem, kolejką i piłką: tam też jest memo i zupełnie inne trzy obrazki w puzzlach. Jest też gra w jabłuszka, ale trzeba dobrze znać angielski, żeby w potoku instrukcji usłyszeć, ile jabłek trzeba strząsnąć z drzewa i włożyć do koszyczka.
Jest też strona po niderlandzku i po japońsku, ale na nich są te same obrazki, co na anglojęzycznej.
21:57, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (1) »
środa, 04 sierpnia 2010
Mama kocica i kociątko Dawno nie byliśmy na stronach Boowy i Kwali, ale w dzisiejszej zabawie ich nie widać. Słychać tylko głos Boowy po poprawnym rozwiązaniu zadania.
Pytanie brzmi: Gdzie jest mama kocica?
Mamy widok na wiejskie podwórko, w lewym rogu kociątko, które musimy złapać myszą i przeciągnąć do mamy. A gdzie ona jest? Trzeba ją odszukać. Podwórko jest duże, kotka stosunkowo mała, ale spostrzegawcze dziecko na pewno zaprowadzi kociątko do mamy!
23:53, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 czerwca 2010
Zabawa żółta Trafiłam na miły zbiór zabaw dla maluchów. Każda ma inny kolor:
- czerwony,
- niebieski,
- żółty,
- zielony,
- pomarańczowy.
Polegają na tym, żeby klikać na ekranie, wybrany obiekt zaczyna się poruszać, a dodatkowo słyszymy jego nazwę po angielsku. Kliknięcie w kolorowe wieloodcieniowe kółko porusza wszystko.

A potem można się pobawić zabawą wielokolorową. Wszystkie obiekty, które poznaliśmy w poprzednich zabawach, są teraz w jednym miejscu, i trzeba je przeciągnąć do pudełek o odpowiednich kolorach.
00:00, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (1) »
środa, 05 maja 2010
Ogródek do skoszenia Wiosna przyszła, trawa się zieleni, kwiaty kwitną. Kto ma ogród i trawnik ten wie, jak ważne jest koszenie trawy. Lulek ze stron Domowego Przedszkolaka też ma ogród!
Ogródkiem Lulka opiekuje się Rózia, która kocha kwiaty. Twoim zadaniem jest skosić trawnik. (...) Uważaj jednak na rabatki, jeśli skosisz choć jednego kwiatka, królewna bardzo się zasmuci.
We wstępie do gry piszą jeszcze, że kosiarką sterujemy przy pomocy klawiszy strzałek. Ale nie piszą, że całą naszą pracę - i dobrze skoszoną trawę, i przypadkowo ścięte kwiatki - do punktu wyjściowego cofnie deszcz. Wystarczy wcisnąć chmurkę pośrodku planszy.
23:51, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 marca 2010
Doniczki i nasionka Co można wysiać na wiosnę? Na przykład rzeżuchę komórkową, a w komputerze... coś tajemniczego.
W zabawie Doniczki mamy 5 doniczek różnych rozmiarów i 5 nasionek, też różniących się właśnie rozmiarem.
Zadanie polega na tym, żeby dopasować nasionko do odpowiedniej doniczki. Najpierw kolejność jest dowolna, potem od najmniejszego, a na koniec od największego. W przeciwieństwie do prawdziwych roślin, te komputerowe wyrastają od razu.
Gra znajduje się w serwisie Yummy.pl - powyższy link prowadzi do polskiej wersji językowej, ale mamy tam też niemiecką, francuską i angielską.
23:57, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (1) »
środa, 17 marca 2010
Pociąg z Myszką Miki Gdybym miała bardziej szczegółowe tagi niż mam, to Choo Choo Express oznaczyłabym dwoma kluczami: "gołębie wzorki" oraz "tory".
Zabawa wygląda tak: jedzie pociąg z Mickeyem, Minnie, Daisy, Donaldem, Goofym. Torowisko metodą pionierów na Dzikim Zachodzie budowane jest tuż przed pociągiem. I nagle się kończy, a zadaniem dziecka jest wskazanie właściwego kawałka z trzech do wyboru. Tory układane są z kolorowych elementów w określonym rytmie, głos zza ekranu nazywa kolory.
Kolorowy wzór odtwarzaliśmy już z Boową i Kwalą w zabawie Ptaszki na drucie, a tory między innymi z Maszynistą Lego oraz z Rózią i Lulkiem.
23:33, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 marca 2010
Wspaniałe zwierzaki Bardzo lubię serial "Wspaniałe zwierzaki", bo jest przesympatyczny. Ucieszyłam się, widząc grę z nim związaną, ale raczej to nie jest to, czego oczekiwałam.
Telefon to zabawa opierająca się na krótkiej opowiastce: delfin jest w tarapatach, trzeba zadzwonić do Wspaniałych Zwierzaków, a one przyjmą zgłoszenie.
Clou zabawy jest "wciśnij cyferki na telefonie i zadzwoń do Wspaniałych Zwierzaków", czyli odtworzenie na widocznej na ekranie klawiaturze ciągu cyfr, które są numerem do bohaterów. W kolejnych powtórzeniach zabawy cyfry się zmieniają, ale historia nie.
23:25, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Lokomotywa w naprawie Napraw lokomotywę to zabawa związana z serialem "Stacyjkowo".
Wybieramy sobie jedno z czterech zadań i przenosimy się do warsztatu. Przed ekran rentgenowski wjeżdża lokomotywa i widać, które części są do naprawienia. A w panelu na górze pojawia się dobry element. Trzeba wskazać miejsce, w którym powinien się znaleźć.
Zabawa ćwiczy rozpoznawanie kształtów.
23:52, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 lutego 2010
Małe stworki w bąbelkach Małe stworki najadły się dziwnych owoców i znalazły się bąbelkach unoszących się nad ziemią. Jak je uwolnić?
W powietrzu pojawia się złota rama i wachlarz na długiej rączce. Wystarczy przewachlować bąbel przez ramę (wachlarz reaguje na ruchy myszy) i mamy malutką eksplozyjkę, a stworek jest wolny.
Tak się gra w Eksplodujące bąbelki.
20:51, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 lutego 2010
Dora, książę i zła wiedźma Książę to zabawa, której bohaterką jest Dora, znana z serialu animowanego dla dzieci.
We wstępie widać, jak zła wiedźma zamyka księcia w wieży, a potem rzuca przeszkody na drogę prowadzącą do więzienia. My wcielamy się w Dorę (i zaprzyjaźnioną z nią małpkę) i ruszamy na ratunek księciu.
Aby pokonać etap, trzeba przeskoczyć przez wszystkie przeszkody. Aby skoczyć, trzeba kliknąć w odpowiednim momencie. Dora i małpka podpowiadają, po polsku i angielsku, kiedy trzeba to zrobić.
20:22, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 lutego 2010
Wesołe wiśnie Kolorowanka owocowa to zabawa, która pozwala oswoić malucha z nazwami kolorów. Dziecięcy - jak to na Yummy.pl - głos informuje, jaki owoc mamy na kartce i na jaki kolor należy go pokolorować. Trzeba wybrać właściwą kredkę z panelu po lewej i kliknąć na owoc. Nie dość, że nabierze kolorów, to jeszcze otrzyma twarz i zabawnie zniknie z planszy.
Ta sama zabawa jest po niemiecku, po francusku i po angielsku.
23:56, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 stycznia 2010
Jednorożec malutki Jednorożec malutki to ubieranka, której bohaterem jest źrebię, mające cechy jednorożca (róg na czole) i pegaza (skrzydła).
Ciężko dodać coś więcej: na dzieło ma wpływ osiem składowych, od koloru skóry, przez róg, skrzydła, odzież, po tło. Pytajnik w środku pokazuje losowo dobrane kompozycje.
Gotowego konika można sobie wydrukować albo zapisać na dysku (plik .jpg o wymiarach 448x500 pikseli, o nazwie "dressup")
23:59, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 stycznia 2010
Znaczki - pory roku Nawet mały filatelista wie, że w klaserze musi być porządek!
A w zabawie Znaczki - pory roku musi ułożyć swoją kolekcję tak, żeby obrazki pasowały do podpisów.
Pewnie będzie potrzebna pomoc mamy przy przeczytaniu, pierwszej pory roku, dalej idą po kolei.
23:58, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac