Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS

Uczanki

sobota, 14 stycznia 2012
Dinozaur mierzony krowami Na końcu odcinka serialu "Dinopociąg" jest zaproszenie na stronę PBS Kids. Zaglądaliśmy tam już niejednokrotnie, ale pierwszy raz w związku z tym serialem.
Jak duży jesteś? to zabawa w mierzenie dinozaurów... innymi zwierzętami. Na obrazku pojawia się dinozaur i zwierzę, a Konduktor prosi, abyśmy zgadli - albo oszacowali - ile się zmieści.
Zabawa jest po angielsku, ale odpowiedzi są w postaci cyfr, nie słów, więc można bawić się bez znajomości języka. A jak się umie policzyć do 8 (taka największa liczba była do wyboru), to można samemu ocenić, czy się dobrze odpowiedziało, czy nie.
piątek, 04 listopada 2011
Gimnastyka buzi i języka Niedawno powstał serwis logopedyczny MiMowa.pl. Jest płatny, ale kilka zabaw jest darmowych - po jednej w każdym dziale.
Działy są cztery:
  • gimnastyka buzi i języka - tu dostępna jest cukiernia; jeśli komputer wyposażony jest w kamerę internetową, to można z niej skorzystać w tej zabawie;
  • kappacyzm i gammacyzm (problemy z K i G) - możemy rozplatać poplątane jamniki;
  • reranie (problemy z R) - tu musimy odtworzyć obżarstwo rekina;
  • seplenienie - a tu pomagamy Mi, bohaterce serwisu, w odnalezieniu misia w labiryncie.
Każdej zabawie towarzyszy karta pdf z wierszykiem i zadaniem lub ćwiczeniem, można się więc bawić także offline.
21:13, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
niedziela, 15 maja 2011
Rózia na literkowej strzelnicy Pamiętacie Lulka i Rózię z Domowego przedszkolaka? Wyobraźcie cobie, że "poszli na swoje" i choć pod poprzednim adresem zostało po nich kilka drobiazgów (i wszystko dla rodziców), to rezydują teraz pod nowym adresem: Lulek.tv

Rozglądałam się po nowym domu i trafiłam na zabawę pod tytułem Literkowa strzelnica.
Celem zabawy jest zdobycie dla Rózi zabawek. Rózia myśli, co by chciała, lektor czyta nam słowo, no a my musimy tylko zestrzelić wszystkie litery, które są w tym wyrazie. Jak zapomnimy, o co królewnie chodziło, można w nią kliknąć - przypomni. Gdy najedziemy celownikiem na literę, to usłyszymy, jaka to głoska. Ale lepiej się nie mylić w strzelaniu, bo Rózia strasznie się złości.

Ta gra jest dla maluchów, które dopiero uczą się składania literek.

Uczniowie mogą zmierzyć się z grą Nie strzelaj byków, w której trzeba strzelić we właściwa literę lub dwuznak. Ta jest trudniejsza, ale przecież ortografia nie jest dla mięczaków :)
23:23, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 marca 2011
Sztućce W serwisie Yummy.pl jest zabawa, mająca uczyć prawidłowego używania sztućców. Wiadomo, ze frytki najsmaczniej jeść palcami, ale jak to zrobić elegancko? Widelcem!
Zabawa nie jest idealnym poradnikiem savoir-vivre'u. Takie spaghetti... wedle reguł sztuki, je się je samym widelcem. Ja tak potrafię, acz nie lubię tych długich klusek. Zabawa w Yummy.pl podaje regułę dla mięczaków (i początkujących): widelec w zestawie z łyżką.
Potraw jest zaledwie kilka, bo zabawa przeznaczona jest dla przedszkolaków. Nagrodą za prawidłowy wybór jest najedzona dziewczynka.

Ponieważ to Yummy.pl. możemy bawić się też po niemiecku, po francusku i po angielsku.
23:46, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 stycznia 2011
Ubieranka matematyczna Matematyczna ubieranka to był świetny pomysł na zabawę edukacyjną. Ubieranki cieszą się wielkim powodzeniem, czemu więc nie połączyć tego z edukacją? Choćby jako ćwiczenie sprawności w dodawaniu i odejmowaniu.
Mamy dziewczynę, mamy budżet i półki z ubraniami, z których trzeba wybrać komplet taki, żeby wydana kwota ("spent") była równa zaplanowanej ("goal"). Takich zadań jest kolejno 10.
Ale, niestety, gra jest nudna, bo zmienia się tylko kwota, a zestaw ciuchów do wyboru jest ciągle taki sam. Niemniej, może się komuś przyda.
19:43, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 listopada 2010
Zjazd gnieźnieński w 1000 roku Trafiłam na cudo. Jest to Animowana historia Polski, niespełna 9-minutowy film, przygotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, prezentowany na EXPO 2010 w Szanghaju.
Cudo, ale nie wiem, komu je pokazać. Wydaje mi się, że najlepszym odbiorcą będzie dziecko co najmniej po VI klasie podstawówki, które będzie umiało rozpoznać przedstawione wydarzenia.
W filmie widzimy symboliczne scenki z datą, płynnie przechodzące jedna w drugą, przeplatane tłem obyczajowym. Od czasu do czasu mapa.
Film zaczyna się w IX wieku, od legendarnego Lecha, kończy w XXI, wejściem Polski do Unii Europejskiej.
22:04, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
wtorek, 07 września 2010
Zegary W zabawie Która godzina? musimy ustawić wskazówkę zegara tak, by pokazywał godzinę pokazaną z lewej strony.
Tylko jedną, godzinową - wskazówka minutowa ustawiona jest przez program. Klikamy w przycisk z okrągłą strzałką dotąd, aż uznamy, że jest dobrze, a wtedy wciskamy przycisk weryfikacji po prawej stronie (ptaszek). Jeśli jest dobrze, program nas pochwali, a na ekranie pojawi się żółta wesoła ikonka. Błąd to ikonka czerwona, możemy poprawiać do skutku.
Nowe zadanie otrzymamy po wciśnięciu zielonego przycisku po prawej.
23:56, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 września 2010
Sponge Bob i Filip w pióropuszu „Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba” to ogólnopolska akcja społeczna, której założeniem jest uświadomienie dzieciom zagrożeń istniejących w ruchu drogowym oraz przekazanie im wiedzy na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na ulicy. Celem kampanii jest pobudzenie świadomej postawy przestrzegania tych reguł. - czytamy w informacjach dla rodziców.

Dla dzieci mamy na głównej stronie teledysk o przepisowym zachowaniu. Obejrzenie go przyda się, gdy zdecydujemy się na test, czyli Sprawdź się. Są tam 3 pytania na temat jazdy rowerem, 4 pytania na temat zachowania w samochodzie, 4 pytania na temat ruchu pieszego. Każde pytanie ma 3 warianty odpowiedzi. Notkę ilustruje błędna odpowiedź na pytanie "Co Filip powinien założyć na głowę?" - "Owszem, będzie wyglądał fajnie, ale co z bezpieczeństwem?".
Niestety, na stronie okienko z filmikiem-testem jest malutkie i ledwo widać literki. Sponge Bob czyta pytanie, ale odpowiedź trzeba odcyfrować samemu... Jeśli ktoś ma link do testu w większej wersji, to prosze o kontakt w komentarzach.

Młodsze dzieci mogą zmierzyć się z krótszym, 5-pytaniowym testem z obrazkami pod linkiem Zabawa.

Na stronie Komendy Głównej Policji, która jest współorganizatorem akcji, znalazłam też skany plakatu, też z pytaniami testowymi, ale łatwiejszymi.
A na samym dole strony do ściągnięcia jest teledysk, sama piosenka w formacie mp3 i jeszcze jej tekst w formacie .doc.
23:58, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 sierpnia 2010
Z jak...? Kończy się ostatni weekend wakacji, a za dwa dni rozpocznie się rok szkolny.
Czy dzieci pamiętają litery?
Mogą to sprawdzić, bawiąc się w Abecadło.
Na ekranie pojawia się obrazek, a pod nim rozsypane litery - naszym zadaniem jest odtworzenie słowa. Słowa pojawiają się w kolejności alfabetycznej. Jak odtworzymy wszystkie, to na ekranie pojawią się kolorowe gratulacje.
22:23, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 czerwca 2010
Czcionki rozsypane Trafiłam ostatnio na sympatyczny serwis Przecinek i Kropka. Serwis, ogólnie rzecz biorąc, poświęcony jest słowu pisanemu.
Dopiero go poznaję. Wjechałam windą ma I piętro, tam gdzie są zabawy ze słowami (po prawej), kliknęłam w maszynę do pisania i okazało się, że bawię się w "Maszynę drukarską".
Z rozsypanych czcionek trzeba wybrać właściwe i ułożyć zadane słowo.
Proste? Nie do końca. To są czcionki, czyli litery widzimy w lustrzanym odbiciu. Żeby upewnić się, że wybieramy właściwą, trzeba kliknąć, wtedy się odwróci. I jak jest dobra, to trzeba ją przeciągnąć na odpowiednie miejsce w słowie.
Zabawa jest, oczywiście, po polsku.
10:58, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 stycznia 2010
Woreczki z kawą Liczenie. Worki z kawą to zabawa dla starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów, ćwicząca dodawanie i odejmowanie oraz porównywanie liczb w zakresie do 10.
Mamy tu woreczki z ziarenkami kawy. I kolejne zadania do rozwiązania:
- Ważenie. Czy wiesz, który worek jest cięższy?
- Dodawanie. Ile ziarenek kawy będzie w zielonym worku, jeśli przesypiemy do niego zawartość dwóch pozostałych?
- Odejmowanie. Ile ziarenek kawy zostanie w worku, jeśli wyjmiemy kilka?

W zabawie operuje się głównie grupami ziarenek, liczby są w mniejszości.
20:55, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
niedziela, 27 grudnia 2009
Fragmenty Europy Puzzle geograficzne znajdują się na Wyspie Leona, a dokładniej w części o nazwie Świat przyrody.
Należy się uważnie przyjrzeć mapie, potem kliknąć - i układać. Puzzle obracamy, klikając lewym klawiszem myszy. Dobrze umieszczony kafelek rozpoznamy po rozmiarze.
Im wyższy poziom gry, tym więcej kawałków do ułożenia, zaczynamy od 9.
17:09, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 listopada 2009
Skarpetki w komodzie Odkryłam nowy serwis dla dzieci: Yummy.pl. O jego założeniach i celach mozna przeczytac tu, a ja krótko napiszę, że chodzi o to, żeby dzieci - słuchając głosów swoich rówieśników - poznawały i ćwiczyły języki.
Już się z Yummy.pl zaprzyjaźniłam - i mam nowy banner tu obok.

Na stronie jest mnóstwo skarbów, a ja na początek wybrałam zabawę w dopasowywanie skarpetek. Leży ich kilka na komodzie, różnych. A w szufladzie dwa kłębki sparowane i jedna samotna. Trzeba do niej dobrać którąś z leżących na komodzie.

Można pobawić się po polsku, ale możemy dzieciom tę samą zabawę zaproponować po angielsku, po francusku lub po niemiecku.
Język wybieramy dwa razy: raz wchodząc na stronę, a drugi raz bezpośrednio przed wejściem do pokoju gier.
00:27, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 października 2009
Nauka pisania Żeby opisać zabawę Nauka pisania, wystarczy zacytować Autorkę:
Zabawa dla dzieci, które znają już literki i uczą się tworzyć z nich wyrazy. .
Także instrukcję można zacytować wprost z gry:
1. Wybierz dowolny obrazek u góry - np. żółwia.
2. Napisz, co jest na obrazku, posługując się alfabetem u dołu - działają tylko poprawne litery.
3. Gdy napiszesz cały wyraz, z pudełka wyskoczy pajacyk.
4. Krasnoludki, które czasami przejdą, idą po alfabecie do kopalni wiedzy.


Tym, co może zaskoczyć przy zabawie, jest absolutna cisza: gra nie ma dźwięków. Po namyśle (kiedy już przestałam być zaskoczona), stwierdzam, że to zaleta.

Zabawa pochodzi z tej samej strony, co Polskie układanki.
23:59, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2009
Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj Na stronach portalu edukacyjnego wychowania edukacyjnego znalazłam dwie zabawy, związane z prowadzoną przez PKP PLK SA kampanią "Bezpieczny przejazd".
Po pierwsze, są puzzle - 5 obrazków, które należy układać po kolei, aby przejść całą grę.
Po drugie, są kolorowanki - 6 obrazków, znanych już z puzzli.
11:56, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac