Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.

Varia

poniedziałek, 19 grudnia 2011
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem Znalazłam miłą stronę ze świątecznymi grami, Warsztat Świętego Mikołaja.
Zachęcam do samodzielnego zwiedzania, można ubrać choinkę albo ulepić bałwanka, popatrzeć na Świętego Mikołaja piszącego listy i znaleźć 5 różnic na obrazkach.
W górnym menu znajdziemy kolorowanki i wycinanki z instrukcjami.

Ale najbardziej chciałam napisać o kolędzie. Na stronie znajdziemy melodie (w formacie midi) do popularnych angielskich piosenek świątecznych, a jedną z nich jest Cicha noc. Jeśli rodzina nie czuje się na siłach śpiewać samodzielnie, to może się wspomóc takim akompaniamentem.
Tagi: gwiazdka
23:14, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
środa, 23 listopada 2011
Google Stanisławowi Lemowi Napisałam notkę na temat dzisiejszego logo Google.pl, ale myślę, że to nieładnie tak wszystko kawa na ławę wykładać.
Bo ja na przykład nie zauważyłam pytajnika w prawym górnym rogu i coraz bardziej zaintrygowana wędrowałam przez ten dziwny czarno-biały świat pełen robotów, odgadywałam o co chodzi w zadaniach (dwa logiczne, jedno zręcznościowe) i z wielką satysfakcją doczekałam się przeładowania strony na wyniki zapytania.
Tak więc, jeśli ktoś jeszcze dziś nie był na Google, to niech zajrzy koniecznie, nie klika w pytajnik - ani w moje "więcej" - i pobawi się z robotami.
wtorek, 15 listopada 2011
Jak stworzyć kruka Znalazłam kiedyś bardzo wciągającą zabawę w kreację świata z podstawowych pierwiastków, ale nie nadawała się dla dzieci, choćby dlatego, że jeden z etapów w znacznej mierze polegał na komponowaniu drinków.
Wczoraj odkryłam, że pomysł jest nośny i istnieje także wersja dla dzieci. Co więcej, ma nie-do-końca-złe tłumaczenie na język polski, ot, na tyle, by zorientować się w podpowiedziach. A bez podpowiedzi ciężko, jak ma się już blisko setki elementów, z których większość jest w formie mieszalnej. Czy ktoś wpadłby na to, że człowieka stworzymy, mieszając małpę z fletem?
Ale zanim dojdziemy do człowieka, musimy sobie zbudować z powietrza, wody, ziemi i ognia wszystkie inne rzeczy: piasek, lód, światło słoneczne, rozmaite rośliny, proste zwierzęta...
Wszystko w zabawie w Alchemię.

Jeszcze garść obrazków: [1], [2], [3].
19:08, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 26 września 2011
Plecak z odblaskami Odblaskowy plecak jest prościutką zabawą z rodzaju ubieranek, ale z ważnym przesłaniem edukacyjnym. Ma ona unaocznić dzieciom, jak ważne są odblaski, czyli plakietki odbijające światło.
Wybieramy jeden z czterech plecaków, potem przyczepiamy do niego (albo i nie) kolorowe odblaski. Później wciskamy ikonkę z kciukiem. A wtedy nagle zapada ciemność, rozjaśniana jedynie kręgiem światła z latarki. I wtedy widać różnicę.

Zabawa pochodzi z serwisu Ciufcia.pl, z którym się ostatnio zaprzyjaźniłam. Uważni obserwatorzy bloga zauważyli być może nowy banner na stronie głównej bloga i w Zaprzyjaźnionych.
01:04, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
wtorek, 31 maja 2011
Półki z ksiażkami Na stronach Yummy jest Biblioteczka, a na jej półkach pięć (na razie) książeczek z basniami.
Klikamy sobie w wybraną, przeładowuje się strona i już możemy czytać, słuchać i oglądać. Fragment tekstu, który widać na kartce, czyta lektorka, a obok jest obrazek. Kiedy tak będziemy kartkować, może nas zdziwić, że każdy obrazek jest w innym stylu - to dzieci ilustrowały baśń.
Obok półki z książkami wisi obrazek z rybką MiniMini - zaprowadzi nas na półkę z Bajkami Rybki MiniMini: tymi, które dzieci znają z programu telewizyjnego.
23:06, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 marca 2011
Bali i przyjaciele Bali to serial animowany, adresowany do przedszkolaków.
Bohaterem jest psiogłowy chłopiec (na obrazku to ten w środku), mający problemy takie jak inne dzieci w jego wieku.
Na przykład, w odcinku,w którym go poznałam, nie potrafił rozstać się ze starymi butami, z których już wyrósł.
W tej chwili na vod.onet.pl jest 15 odcinków, które trwają mniej więcej po kwadransie.
23:59, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 lutego 2011
Tort urodzinowy Przegapiłam rocznicę.
Pięć dni temu Przewodnik po Internetowych Zabawach dla Dzieci obchodził piąte urodziny. Bardzo dobre lata za nami i mam nadzieję, ze jeszcze lepsze w przyszłości, czego sobie i Wam, drodzy Czytelnicy, życzę.

A na tort nigdy nie jest za późno!
Tort urodzinowy możemy przepięknie ozdobić owocami, kolorowymi groszkami, ciasteczkami. Możemy napis przepiękny wybrać. O, nawet kolor lukru, trzeba klikać w ciasto, aż będzie najlepszy.
I najważniejsze, można ustawić na szczycie tortu tyle świeczek, ile się chce! A to nie w każdej zabawie tortowej jest możliwe.
A na koniec można jeszcze dopisać życzenia, wydrukować i wręczyć komuś.
23:54, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
czwartek, 03 lutego 2011
Domek w letniej scenerii Na pierwszy rzut oka, Śliczny domek to zabawa jakich wiele - ot, komponujemy sobie jak najsłodszą chatkę; wybieramy dach, ściany, okna, kształt basenu, a nawet samochód stojący koło ścieżki.
Ale urzekło mnie to, że jednym kliknięciem likwidujemy zimę i wokół chatki jest piękne lato. Śnieg za oknem oglądam już trzeci miesiąc i chwilami chciałoby się wyjrzeć i zobaczyć zielone drzewa, trawę... Bez szarego przedwiośnia.
Niestety, takie rzeczy - tylko w komputerze. Właściwa ikonka to ta skrajnie prawa.
23:44, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 stycznia 2011
Flaming w ZOO dla dzieci Z radością donoszę, że Pi razy Żaba ma nowego przyjaciela - ZOO dla dzieci. Jest to multimedialny projekt adresowany do przedszkolaków i opowiem wam, co można tam znaleźć.
Wybieramy podstronę dla maluchów (3-5 lat) lub starszaków (5-7 lat).
A dalej wybieramy zwierzę. Na przykład flaminga.
U maluchów obejrzymy cykl zdjeć i wysłuchamy wykładu. U starszaków jest film i trochę inny wykład. U maluchów jest link do filmu, pod ikona w postaci telewizora.

W lewym dolnym rogu jest link w postaci paletki, a obok jest ikonka w kształcie kątownika. Obie prowadzą w to samo miejsce: do bajek i kolorowanek. A właściwie, w dwa różne miejsca, bo maluchy i starszaki mają oddzielne zestawy opowieści i obrazków.
Kolorowanki dostępne są wyłącznie w postaci online, nie ma takich do wydruku (ale może to się zmieni). Pod każdą historią jest jedna kolorowanka, zazwyczaj są 3-4 na zwierzę i grupę wiekową.

W serwisie są też inne atrakcje, ale o tym będzie innym razem.
23:23, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
piątek, 17 grudnia 2010
Szopka Bardzo mi się podoba jedna z zabaw bozonarodzeniwoych, którą przygotowało Yummy.pl - jest to Szopka.
Po pierwsze dlatego, że szopek w Internecie jest niewiele i raczej są to kolorowanki, najczęściej ubieramy choinki, czasem Mikołaja, lepimy wirtualnego bałwana, a komponowanie szopki betlejemskiej widzę po raz pierwszy.
Po drugie dlatego, że mamy dużą dowolność w kreacji: nie dość, że jest po kilka rodzajów postaci, możemy wybrać pasujący nam styl, to jeszcze możemy zmieniać rozmiar postaci, zwierząt, elementów. Wystarczy umieścić kursor myszy w takim miejscu, by zmienił się w krzyżyk, i wtedy można rozciągnąć lub skurczyć wybrany obiekt. Albo obrócić - kursor musi być okrągłą strzałką.
Polecam.
12:20, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 września 2010
Segregowanie śmieci Pisałam sobie notkę tematyczną (dziś jest 17 września - dzień sprzątania świata), gdy nagle zgasło wszystko: na kilkanaście minut byłam pozbawiona prądu. Bardzo trafne memento.
A pisałam o moich przyjaciołach z Buliby.pl, którzy przygotowali m.in. zabawę w segregowanie śmieci.
Mamy cztery opisane kontenery i całą alejkę odpadków do posegregowania. Kiedy posprzątamy - nadchodzą mrówki. Naturalne mrówki.
_________________
Z tematem segregacji śmieci spotykaliśmy się juz w notkach: Krajobraz po burzy, Sprzątanie i sortowanie, Dzień Ziemi, Niełatwe zadanie dla służb porządkowych, Zabawa w oczyszczanie.
23:55, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 lipca 2010
Makaron domowy W pokoiku na stoliku
Stało mleczko i jajeczko.

Tym fragmentem wierszyka mogłabym zacząć notkę, ale zgadza się tylko stolik: nie w pokoiku, a pod drzewem, i nie mleczko i jajeczko, ale solniczka, mała budowla i słoik z makaronem.
Prowadzą one do trzech krótkich, animowanych filmików: Sól, Rzym i Makaron.

Rodzinne spaghetti Wszystko to znajduje się w nowym serwisie dla dzieci Tajemnicza kuchnia. Wspomniany stoliczek z trzema przedmiotami znajdziemy po kliknięciu w "Odcinek 1. Spaghetti". Tam też będzie dłuższy film, w którym sympatyczna rodzina pokaże nam, jak przygotowuje potrawę, a na tablicy jest zapisany prosty przepis na nią.
00:00, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 lipca 2010
Hannah Montana Hannah Montana jest - gdyby ktoś nie wiedział - połową bohaterki popularnego serialu dla młodzieży. Połową, bo główna bohaterka prowadzi podwójne życie: w dzień jest zwykłą nastolatką Miley Stewart, a wieczorem zamienia się w piosenkarkę występującą jako Hannah Montana.
A dziś proponuję dwie zabawy: Hannah Montana - ubieranka i Hannah Montana - makijaż.
W ubierance wybieramy bohaterce spodnie, bluzkę, kurtkę, buty, biżuterię i tło.
W zabawie makijażowej pracujemy nad popiersiem: wybieramy wisiorek, bluzkę, oraz fryzurę, kolor włosów, oczu, ust, nawet skóry. Tylko czy to będzie jeszcze ta sama bohaterka?
00:00, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 maja 2010
Laurka z kwiatami Zbliża się Dzień Matki, więc Buliba.pl proponuje Laurkę z bukietem.
To prosta zabawa twórcza, którą możemy zakończyć wydrukiem.
Mamy wazon i możemy do niego wkładać kwiatki. Wybieramy gatunek i pochylenie, po czym przeciągamy do wazonu, w dowolnej ilości. Bukiet możemy ozdobić kokardą, serduszkami, motylami.
00:24, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 kwietnia 2010
Pejzaż ze zwierzętami Dzieci zwierząt to połączenie kolorowanki online z zabawą w kreowanie krajobrazu.
A najważniejsze elementy to cztery gatunki zwierząt. To rodzice i dzieci. Są animowane, więc pejzaż wygląda jak żywy.
Oprócz zwierzęcych rodzin możemy przeciągnąć na planszę rozmaite rośliny: krzaki, kwiaty, drzewa.
23:07, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac