Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS

Drukowanki

czwartek, 05 stycznia 2012
Trzej Królowie - kolorowanka I Trzej Królowie
Od Wschodu przybyli,
I dary Panu
Kosztowne złożyli.*


Jutro święto Trzech Króli, dzień kończący okres Bożego Narodzenia.
Znalazłam zbiór kolorowanek, na których są Trzej Królowie, a właściwie Trzej Mędrcy, jak ich nazywają w krajach anglojęzycznych.
Kolorowanek jest czternaście - i takie proste, i takie pełne drobnych szczegółów, jak ta, która ilustruje notkę.
___________
* kolęda
Tagi: gwiazdka
23:43, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (2) »
czwartek, 23 czerwca 2011
Wakacje na wsi Co my dziś w kalendarzu? Mamy Dzień Ojca - w razie gdyby ktoś zapomniał, to służę linkami z poprzednich lat: raz, dwa, trzy.
Mamy wigilię świętego Jana - nawet znalazłam w Sieci odpowiednie kolorowanki, ale jedne płatne, drugie wymagają rejestracji. Szkoda, że ludowe zwyczaje nie są propagowane przez instytucje edukacyjne...
Mamy też pierwszy dzień wakacji. I na tę okoliczność mamy zbiór "kolorowanki - lato i wakacje".
Dla każdego coś miłego: i dla tych, co jadą nad jezioro, i dla tych, którzy jadą w góry, a nawet dla tych, co jadą na wieś. I pierwszy moment wakacji też tam jest.
16:32, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (1) »
piątek, 22 kwietnia 2011
Wielkanocne kolorowanki Na jednym z forów, w których uczestniczę, pewna mama dała cynk, że w Bazgroszycie pojawiły się Kolorowanki wielkanocne.
Pewnie niektórzy wiedzą, że to niezupełnie są kolorowanki, raczej rozpoczęte rysunki, które dziecko powinno wypełnić. Na ilustracji do dzisiejszej notki są dwie karty: na lewej trzeba narysować zawartość koszyczka, na prawej - palmę. Jest też mazurek do ozdobienia, zając, któremu trzeba dorysować jedzenie i skorupki jajka, z którego coś się wykluło. Dziesięć kart w sumie.
00:35, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lutego 2011
Kolorowankiz  Adibu Od ładnych paru miesięcy nie było na blogu żadnych kolorowanek, zaczęłam szukać czegoś ciekawego.
Znalazłam kolorowanki z Adibu i pomyślałam sobie, że to przecież fajny chłopak, w telewizji występuje :) A na blogu do tej pory był raz, jak wchodziły do sklepów gry, których jest bohaterem.
Kolorowanek jest w sumie 48, jest na nich Adibu i inne postacie.
01:26, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 września 2010
P jak Pi razy Żaba Uprzejmie donoszę, że w serwisie Buliba.pl pojawiły się Szablony z literkami.
Są to karty do wydruku, każda zawiera jedną literę. U góry jest pokazane, w jakim kierunku powinno się pisać, a poniżej mamy - w trzech liniach - wielką, mała i obie litery. Jedna jest dla przykładu, druga po śladzie, reszta linijek jest dla własnych ćwiczeń, a potem znów: jedna po śladzie i dalej samodzielnie.

Litery są trudne, jeśli ktoś potrzebuje szlaczków, to też były.
23:52, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 września 2010
Chmurki wyglądające jak coś, co lubi piesek Rysek Odezwał się do mnie Bazgroszyt, z prośbą, żebym o nich napisała. Czemu nie, darmowe próbki na stronie są dość ciekawą propozycją.
Troszkę przypominają antykolorowanki, ale nie do końca.

W pliku, który możemy ściągnąć ze strony, są trzy zadania związane z pieskiem Ryskiem: obrazek jest zaczęty, ale dziecko musi go dokończyć według własnych pomysłów w określonym kontekście.

Więcej znajdziemy na stronie Mówimy obrazami. Tam mamy trójkę bohaterów: Kredzię, Kolorozaurusa i Bazgrotkę.
Kredzia jest "wielbicielką wiedzy wszelkiej"; jej zadania najbardziej przypominają antykolorowanki: trzeba a to narysować najmniejsze zwierzę świata pod wielką lupą, a to zawartość brzucha wieloryba - w sumie 10 plików .pdf do ściągnięcia.
Kolorozaurus interesuje się kośćmi, jego zadania nawiązują do paleontologii i radiologii, a jest ich 9.
A Bazgrotka lubi łamigłówki i prezentuje 6 labiryntów.
23:56, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 sierpnia 2010
Kot Filemon Dzisiaj też będzie kocio, bo znalazłam Kolorowanki i zadania z kotem Filemonem.
To 10 kart pracy dla przedszkolaków, pochodzą z serii czterech książeczek z ćwiczeniami. Jest na przykład rysowanie po śladzie i szukanie liter na obrazku.

A te drukowanki znalazłam u mojego nowego przyjaciela - w serwisie Qlturka.pl. Widzicie nowy banner?
Najstarsze bannery nie zostały usunięte! Przeniosłam je na nową stronę Zaprzyjaźnione witryny - link po prawej stronie. Zapraszam do odwiedzania moich starych i najnowszych przyjaciół.
21:24, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 lipca 2010
Namiot w letnim deszczu Człowiekowi ciężko dogodzić. Jak było zimno i/lub mokro, to marzyliśmy o gorącym, suchym lecie, a teraz z utęsknieniem wyglądamy ochłodzenia i deszczu. Ale gdyby było chłodno i dżdżysto, to też nie bylibyśmy zadowoleni, tak jak ktoś, kto siedzi w namiocie ilustrującym dzisiejszą notkę.
Szukałam deszczu, znalazłam Letnie kolorowanki. Deszczowa jest jedna, pozostałe bardziej się z latem kojarzą: jest plaża, grill, jest kanoe, są letnie wędrówki i letnie przekąski.
23:55, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (1) »
wtorek, 18 maja 2010
Syrenka Syrenek jest dwanaście, każda inna.
Można je kupić w sklepie, ale skompletowanie całej grupy jest trudne, bo kupuje się je w postaci niespodzianki zamkniętej w nieprzezroczystej muszli.
Ale okazuje się, że jest też całkiem prosty sposób, żeby mieć je wszystkie: syrenki można sobie wydrukować i pokolorować.
23:04, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 03 maja 2010
Godło Polski do kolorowania Widzę w blogowych statystykach, że wciąż trafiają tu poszukiwacze kolorowanek patriotycznych. Bardzo bym chciała, żeby tu na blogu mogli znaleźć to, czego potrzebują.
Łatwo nie jest. W porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, w polskim kawałku Internetu jest śladowa ilość materiałów, a kolorowanek szukam od lat, odkąd zdezaktualizowała mi się poprzednia notka.

Z okazji dzisiejszego święta chcę odtrąbić niewielki sukces: znalazłam godło Polski do kolorowania!
Obrazek jest dość niewielki, ale fajnie przygotowany: główny kontur orła jest wyraźny, a w środku delikatnie zaznaczony szarością.
O dziwo, godło sąsiaduje z całkiem zwykłymi kolorowankami - mam nadzieję, że twórcy Niezależnego Serwisu Kędzierzyna Koźla będą hołubić obrazek, o którym piszę.
14:10, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 29 marca 2010
Wielkanocna parada królików W poszukiwaniu ładnych kolorowanek wielkanocnych trafiłam ponownie na stronę Jan Brett. Były trzy kolorowanki i jakiś Mural.
Najładniejsza z kolorowanek to chyba królik z pisankami, jest też parada i pisanki.
Ale co to ten mural? Słownik mówi, że fresk. Na pierwszy rzut oka, autorka przygotowała zbiór kolorowanek. A co można zrobić?
Wszystko czego potrzebujesz to wielki kawał papieru ściennego*, mniej więcej metr na dwa, oraz kredki lub farby. Kliknij na małe obrazki, by ściągnąć pełnowymiarowe rysunki albo na linki pod obrazkami, by otworzyć pdf-y. Pokoloruj, wytnij i przyklej do murala. Wydrukuj tyle kopii, ile chcesz. Oprócz trzech pierwszych kolorowanek, wśród materiałów do murala znaleźć można więcej różnych królików, pisanki, paprocie i części drzewa.

Inne wielkanocne kolorowanki - oraz gry - można znaleźć pod tagiem Wielkanoc; w tej chwili jest jakaś awaria wyświetlania kluczy, ale samo delicious działa i pokazuje linki poprawnie.
Tagi: wielkanoc
23:58, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 lutego 2010
Kosmici Dziś odwiedzimy Księżycowe miejsce, żeby obejrzeć kolorowanki do wydruku na temat Kosmosu.
Zbiór jest typu "mydło i powidło", bo mamy tam i kosmitów, i planety na obrazku ukazującym z grubsza proporcje wielkości, i wahadłowiec.
Obrazków jest osiem.
22:31, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 lutego 2010
Mysz z papieru Ostrzeżenie dla rodziców małych dzieci: Nie należy strony z dzisiejszej notki przeglądać w obecności potomstwa. Chyba że się lubi wycinanki.
Bo wycinanki, do których link znalazłam na zaprzyjaźnionym forum, nadają się dla zaawansowanych użytkowników nożyczek i kleju.
Na stronie znajdziemy zwierzęta, miasto, figurki przynoszące szczęście (w tym poznane niedawno darumy), cuda architektury, odkrycia naukowe (w tym dinozaury), pojazdy, zabawki i drobiazgi okolicznościowe (mamy karnawał, więc warto zaznaczyć, że są tam maski.

Większość tych cudów wymaga wydruku na kilku kartkach, precyzyjnego wycinania, starannego zginania, a w końcu klejenia i łączenia.

Ja za najprostszą uznałam mysz z obrazka, i spędziłam nad nią godzinę.
To stanowczo strona dla starszaków. Albo nawet rodziców.
23:59, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (2) »
niedziela, 31 stycznia 2010
Paddington na dworcu Z Paddingtonem spotkaliśmy się już na blogu dwukrotnie: raz graliśmy w memo, a drugi raz łapaliśmy talerze i marmoladę.

Wracamy dziś na stronę Misia z Peru, do działu samodzielnie. Znajdziemy tam kolorwankę albo dwie, zadanie znajdź różnice, labirynt i zakładkę do książki - wszystko w formacie .pdf, do wydruku.
21:19, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Trzy pokolenia Kto ma dziecko w przedszkolu, ten pewnie żyje przygotowaniami do imprezy okolicznościowej. Kto ma dziecko w wieku przedszkolnym nieuczęszczające do przedszkola - pewnie wspomaga potomka w tworzeniu laurek i prezentów. A jak nie ma talentów własnych, to może szuka kolorowanek okolicznościowych?
Muszę przyznać, że nie jest łatwo znaleźć coś ładnego. Ale udalo mi się.
Na jednej stronie są kolorowanki na Dzień Babci i Dziadka - 10 obrazków ze starszą panią albo starszym panem lub starszą parą.
Na drugiej stronie jest cały dział "Rodzina", w którym można znaleźć babcię i dziadka.
Podobnie na trzeciej i czwartej stronie.
Jest jeszcze jedna, tylko o babci.
A mnie najbardziej podoba się ta kolorowanka, która ilustruje dzisiejszą notkę: pokolenia. Mam podobne zdjęcie, tylko czteropokoleniowe: same kobiety, żeńska linia.
23:52, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac