Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.
Kategorie: Wszystkie | ABC | Brzdące | Drukowanki | Dźwięki | Gry | Offline | Uczanki | Varia | Łamigłówki
RSS
wtorek, 28 lutego 2006
Strona Dzieci on-line to zbiór kilkuset niewielkich gier. Niektóre są atrakcyjne, inne tak sobie.
Jest na przykład gra o dość ponurej nazwie Wisielec - a jest to klasyka podwórkowa mazana kredą po asfalcie, a w deszczowe dni długopisem na wyrwanej z zeszytu kartce. Polega na odgadnieciu słowa na podstawie ilości liter na poziomie trudnym, a na poziomie łatwym dodatkowo na podstawie pierwszej i ostatniej odsłoniętej. Złe typowanie skutkuje pojawieniem się kolejnego elementu szubienicy.
Niestety, cały urok takiej gry polega na graniu w nią z kolegami. Z komputerem szybko zrobi się nudnawo.
14:59, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
Kolorowanki na KidzPage.com Klikając w obrazek z prawej strony, przeniesiemy się do działu z kolorowankami w witrynie KidzPage.com. Jest tam duży wybór rozmaitych obrazków, podzielonych tematycznie (są tam zwierzątka, ptaszki, pojazdy, żywność, kwiatki, i co ważniejsze święta - Boże Narodzenie, Wielkanoc, Halloween, Hanuka oraz Dzień św. Patryka)
Chciałam zwrócić uwagę na kolekcję o nazwie Activities - można stamtąd wydrukować nie zwykłe kolorowanki, ale labirynty, krzyżówki, wykreślanki... wszystko po angielsku.

Opis innego fragmentu witryny KidzPage.com w tej notce
01:51, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Komentarze (2) »
EncyklopediaStrona Pasterz, "Świat Multimediów Chrześcijańskich", już raz pojawiła się w Przewodniku po Internetowych Zabawkach, to była notka o grach.
Teraz kliknięcie w obrazek z myszką przeniesie do Encyklopedii, gdzie można poczytać streszczenia historii biblijnych ("Kilka opowieści...") i przeczytać kilka notek o świętych o danym imieniu ("Święci...). A na samym dole tej podstrony jest link "Humor". Niektóre dowcipy wcale nie mają brody :-) . Na przykład:

- Mamo czy to prawda, że człowiek po śmierci w proch się obróci?
- Prawda synku.
- To u mnie pod łóżkiem ktoś umarł...
01:35, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Dodaj komentarz »
SuperBike O grze Superbike mogę powiedzieć niewiele - to wyścigi motocyklowe, a w takich grach zazwyczaj obijam się o bandy, w najlepszym razie jeżdże po trawnikach, i zanim przejadę zadaną trasę, mija dużo czasu. Tu są na początku 3 okrążenia, które trzeba pokonac w czasie krótszym niż 2 min 10 sec (spuścmy zasłonę milczenia na mój wynik), jeśli się to uda, to wg opisu można przystąpić do wyścigu w trybie Race Time i miec dostęp do innych tras. Steruje się klawiaturą, strzałkami, do góry - gaz, w dół - hamulec, no i prawo i lewo. Restartuje się to jednym kliknięciem prawym klawiszem myszy.
00:50, pi-razy-zaba , Gry
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lutego 2006
Na stronie www.tik-tak.pl znajduje się zbiór kolorowanek. Jest ich kilkadziesiąt, podzielonych na trzy działy - "Dla dziewczynek", "Dla chłopców", "Inne". Podział chyba wymknął się autorom strony spod kontroli, bo niby dlaczego Puchatek jest przypisany dziewczynkom, a wywrotka (pod nazwą "trkator"), Kopciuszek i panny wyglądające na Barbie (pod tajemniczą nazwą "Różności") w dziale "Inne". Dlatego najlepiej będzie nie zawracać sobie głowy podziałem i po prostu oglądać wszystkie, wybrać co trzeba i drukować.

tik-tak.pl jest serwisem dla rodziców, więc jeśli mama lub tata zdecydują sie wejść po kolorowanki, mogą tam zostać chwilę dłużej, ściągnąc sobie jedną z sześciu tapet albo poczytać, w jakie gry i zabawy można bawić się z dzieckiem bez użycia komputera.
13:06, pi-razy-zaba , Drukowanki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 lutego 2006
Strona www.ito.hg.pl budzi we mnie mieszane uczucia.
fragment menu Przede wszystkim sprawia wrażenie strony z innej epoki, strony zbudowanej dla rozdzielczości mniejszej niż 800x600, której używam - po prawej stronie fragment screena z jedną z kategorii zabaw, screena naturalnych rozmiarów. Konia z rzędem temu, kto na pierwszy rzut oka rozpozna, że chodzi o literki i bez nosa w ekranie przeczyta nazwy zabaw.
Na szczęście, dalej jest już czytelniej i litery, cyfry, da się odczytać w normalnej pozycji.
Zabawy podzielone są na 6 działów:
Kolorowanki - jest ich dziewięć. Pierwsza zniechęca, są na niej tulipany o łodyżkach tak niemożebnie cienkich, że nawet dorosła osoba ma problem z umieszczeniem kursora między konturami i kliknięciem tak, by wypełnić obszar kolorem. Dalsze już nie mają takich pułapek.
Loteryjki - także dziewięć. Polegają na uszeregowaniu rozsypanych obrazków pod wzorem, co najmniej jedna z nich może być pomocna dziecku, które ma problemy z rozpoznawaniem kształtów, bo wszystkie wielokąty są w niej fioletowe. Ale nie tylko nudne figury można układac, są też na przykład rybki.
Układanki - dziewięć sztuk, nieskomplikowane.
Literki - tych jest 8; w niektórych uzupełnia się spółgłoski, w innych samogłoski, w jeszcze innych dopasowuje rozsypane sylaby do obrazków, a w jeszcze innych przepisje starannie tekst widoczny w okienku.
Cyfry i figury - osiem zabaw matematycznych, od prostego liczenia elementów, poprzez dodawanie i odejmowanie aż po rzadkość - tangramy, czyli wypełnianie skomplikowanego konturu prostymi figurami zawartymi w kwadracie.
Inne - zawiera grę "memo" i zabawę w układanie bałwana śniegowego z podanych elementów.

Znacznie się ta strona różni od innych stron dla dzieci, jest bardzo statyczna, ale pewnie mogłaby podobac się dziecku, które rzadko styka się z komputerem, a pewnie także i idziecku, które miałoby do wyboru tę stronę lub nudną naukę z podręcznika.
23:57, pi-razy-zaba , Uczanki
Link Komentarze (1) »
Sieciaki.pl Serwis Sieciaki.pl adresowany jest do młodzieży, która rozpoczyna samodzielne korzystanie z Internetu. Można tam zapoznać się z historią Sieci, poznać Sieciuchy - internetowe zagrożenia - oraz Sieciaki - młodzieżową brygadę zwalczającą Sieciuchy przy wsparciu tajemniczej SI.
Gry, oczywiście, też są - opisane jako "strefa rozrywki", otwierają się w nowym oknie, a strona przeładowuje się w międzyczasie do witryny programu tv Jetix. Oprócz tapet i wygaszaczy ekranu z Sieciakami, jest tam kolorowanka (gdzie można samodzielnie tworzyć kolory), puzzle (o tyle niełatwe, że elementy są nie tylko pojmieszane, ale i poobracane o ćwierć lub pół obrotu). Można też spróbować pokonać Sieciucha przy stole pingpongowym. A na samym końcu rozwiązać quiz o zasadach bezpieczeństwa w Sieci - nie tylko poprawnie, ale i szybko.
Ale nie samymi grami stoją Sieciaki.pl - jest tam słownik pojęć informatycznych a także zbiór prawdziwych problemów młodych ludzi z korzystaniem z Internetu, z odpowiedziami. Warto tam zajrzeć.
15:10, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 lutego 2006
Jest sobie strona o nazwie Pasterz, w podtytule "Świat Multimediów Chrześcijańskich". Dość niepozorna na pierwszy rzut oka, bo zamiast żywych barw są przygaszone pastele, ale zawartość jest bardzo sympatyczna i warto zatrzymać się tam dłużej.

Gry i zabawyKliknięcie w misia przeniesie nas do działu z grami.
Część jest obojętna światopoglądowo - Kolorowanka (odpowiednik windowsowego Painta), Porównania (dwa okienka z drobiazgami, trzeba wyszukać te, które są tylko w jednym z nich, nietrudna), Zapamiętaj (w każdej turze wydłużana jest sekwencja kolorów do zapamiętania).
Większość ma związek z wiedzą o chrześcijaństwie i symboliką religijną: Wersety (polegają na odgadywaniu liter i uzupełnieniu hasła-wersetu, każdy błąd powoduje zniknięcie 1 z 7 motylków-szans), Klocki (polegające na ułożeniu obrazka), Krzyżówki (niestety, brakuje sygnału od programu, że zadanie jest rozwiązane dobrze lub źle), Puzzle (do ułożenia 4 obrazki na temat przypowieści o zagubionej owcy), Pary (jednorazowa gra polegająca na połączeniu 6 biblijnych imion z określeniami postaci), Quizy oraz Karty (które na innych stronach zwane są "memo" - zapamiętuje się pary obrazków o tematyce biblijnej a pod nimi jest hasło religijne).


Opis innego fragmentu witryny Pasterz w tej notce.
Zachęcona adresem wyraźnie kojarzącym się z dziećmi, kliknełam w link prowadzący do www.piccolo.pl. Jest to strona producenta napoju bezalkoholowego imitującego szampan, na pierwszy rzut oka kolorowa i niebrzydka.
Drugi rzut oka pozwala zlokalizować guzik z napisem "gry i zabawy" - są kolorowanki do wydruku i puzzle, a także gry on-line. Niestety, o ile do obrazków i układanek można dostać się bez problemu, o tyle gry wymagają zalogowania się do serwisu. A mimo kilku prób, nie udało mi się założyć tam konta, nie wiem dlaczego, bo nie pojawia się żaden komunikat - ot, po prostu, po wpisaniu danych i zatwierdzeniu strona się przeładowuje do tego samego pustego formularza.
Na pocieszenie jest dział "Download" z kilkoma kolorowymi tapetami i dwoma wygaszaczami ekranu oraz dział "Informacje" z kilkoma notkami ze świata popkultury.
PiccoloPodsumowując - jeśli ktoś szuka ładnej kolorowanki albo kolorowej tapety, to na stronie szampana dla dzieci je znajdzie, ale poza tym, nie ma za bardzo po co tam wchodzić.
13:17, pi-razy-zaba , Varia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2006
MiniMini - wejście na stronę główną Pod koniec grudnia 2003 powstał kanał telewizyjny MiniMini - pierwszy polski kanał dla dzieci poniżej 7. roku życia. Oczywiście, jest i strona internetowa - znajduje się pod adresem www.minimini.pl.
Przede wszystkim, jako strona kanału telewizyjnego, witryna umożliwia zapoznanie się z bohaterami, których można w MiniMini spotkać - są kadry z filmów, są fragmenty filmów, wystarczy kliknąć oblicze ulubionej postaci i już można się o niej więcej dowiedziec.
Na stronie jest też dział "Zabawa", a w nim m.in. tapety, wygaszacze ekranu, e-pocztówki, piosenki i gry - prościutkie i sympatyczne gry dla maluchów, "Pamiętaczek" (na innych stronach zowią to "memo") i puzzle.
fotka ReksiaRodzicom, którzy nie znają tego kanału, pozwolę sobie szepnąć, że tam można oglądać (oprócz innych, oczywiście) bajki naszego dzieciństwa - Reksia, Bolka i Lolka, Wróbla Ćwirka. A na stronie internetowej możemy sobie pooglądać naszych bohaterów na spokojnie.
18:49, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Komentarze (3) »
W 2000 roku ITI stworzyło vortal rozrywkowy dla młodych ludzi Tenbit, którego częścią był - i jest - dział Gry on-line. Dużo ich, podzielone są na kilka działów.
Po pierwsze, Klasyka, np. Tetris, Pac-mysz, Wyścigi, Bilard...
Po drugie, Łamigłówki, np. Kuleczki, Kółko i krzyżyk, Czwórki.
Po trzecie, Fabularne, np. Rzeźbiarze Pierścieni, Czarny Legion.
Po czwarte, Słowne, w tym - po raz pierwszy w historii Przewodnika Internetowego po Zabawkach - gra dla wielu graczy, Malowanki. Przypominają trochę popularny kiedyś program "Kalambury": jedna osoba rysuje zadane przez program hasło, inni odgadują.
Po piąte, Karciane, a tam pasjans.
Po szóste, Multiplayer, a wśród nich demo Soldier of Fortune.
Po siódme, Kasyno, np. Jednoręki Bandyta czy KOści.
Po ósme, Gry planszowe. Można zagrać w okręty (samodzielnie lub z kolegą), chińczyka, a także warcaby. W warcaby gra się z komputerem - zaznaczam, bo wiem, że warcaby są popularną grą, a niektórzy rodzice nie chcą, aby kilkuletnie dzieci grały z rzeczywistym przeciwnikiem w Sieci... "Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie".

Ipek - wejście do Tenbitu Proszę się nie przestraszyć, jeśli w którymś momencie zniknie sympatyczna mordka Ipka, a za to okaże się, że wokół nas jest Onet - Onet też jest częścią grupy ITI i jak na poważny portal przystało, ma też swoją część rozrywkową, a tam gry. W Scrabble, brydża i inną odmianę warcab gra się na Onecie, mimo wejścia przez Tenbit.
Gwoli formalności dodam, że gry on-line na Tenbicie dostępne są dla zalogowanych użytkowników vortalu (innymi słowy, trzeba tam sobie założyć konto) i wszystkie są apletami Javy.
14:22, pi-razy-zaba , Varia
Link Komentarze (1) »

Gry na KidzPage.com Angielskojęzyczna strona TheKidzPage.com jest kolorowa i pełna gadżetów. Wpadłszy tam raz, można zostać na długo. Na przykład, klikając w obrazek z lewej strony, wpadamy na stronę z grami on-line. Mnóstwem gier. Są tam zręcznościówki, jak na przykład ta z bałwanem, w której trzeba utrzymać w powietrzu śnieżną kulę (w końcu nadal jest zima!). Albo ta z klejnotami, które trzeba bardzo szybko likwidować, bo co chwilę pojawia się nowa warstwa. Albo ta z rakietą, w której trzeba strzelać w meteory zagrażające sektorowi. A dla spragnionych wiosny - jest gra logiczna w układanie kwiatków.

czwartek, 23 lutego 2006
Dawno, dawno temu łamigłowki takie jak obrazki logiczne rozwiązywało się na papierze - i jeden błąd powodował, że trzeba było starannie wycierać gumką wszystko, co się wymyśliło, albo, co gorsza, przepisywac cały diagram.
W erze komputerów poprawa błędu to jedno kliknięcie myszą.
Na stronie e-puzzle jest ponad 120 obrazków różnych rozmiarów, od maleńkich 15x15 kratek, do kolosów niemieszczących się na ekranie. Jeśli tylko ktoś nie boi się myślenia, to może nad tą stroną spędzić długie godziny...
"Niech żyje porządek - przyjaciel zgubionych zwierządek!"

Wejście do puzzli Wejście do labiryntów Jako pierwsi poznali Pana Kuleczkę i jego rodzinę czytelnicy Dziecka, później jego przygody zostały wydane w książkach. Z stworzonymi przez W.Widłaka i E. Wasiuczyńską bohaterami można się też spotkać i pobawić na ich stronie internetowej .
Z lewej strony Katastrofa i Pypeć kryją wejście do zbioru puzzli, które układa się przy pomocy myszy, a kliknięcie w kuchnię po prawej stronie przeniesie do krainy labiryntów, obsługiwanych strzałkami. Na stronie są jeszcze kolorowanki on-line i zabawa w "połącz punkty".
Cytat u góry pochodzi z jednego z opowiadań o Panu Kuleczce.

14:19, pi-razy-zaba , Brzdące
Link Dodaj komentarz »
W 1984 roku Maryla Rodowicz wydała płytę z piosenkami dla dzieci. Na stronie Artystki, www.marylarodowicz.pl można znaleźć te piosenki w formacie mp3 i ściągnąć je sobie na dysk. Są to pliki darmowe, więc nie mają wysokiej jakości, żadnych subtelnych basów, ale da się tego posłuchać z dzieckiem i pośpiewać dziecku albo z dzieckiem.
Kolejne piosenki na płycie to:

  1. Pszczoły na wrotkach
  2. O jejku, jejku
  3. Chrzan
  4. Marmolada
  5. Bodzio
  6. Zwierz ze Zgierza
  7. Dobranoc, oczka zmruż
  8. Chrapu chrap
  9. Dlaczego nie chcesz spać
10. Na straganie
11. Kołysanka murzyńska
12. Na Wojtusia
13. Kołysanka dla Okruszka
14. Był sobie Król

My najbardziej lubimy "Zwierza ze Zgierza" - w dzień, a na noc wolimy klasykę, "Dlaczego nie chcesz spać". A oprócz piosenek dziecięcych, lubimy niektóre z tych, które Maryla śpiewa dla dorosłych. Je też można ściągnąć:
www.marylarodowicz.pl -> Media -> mp3 -> i hulaj dusza.

W imieniu Przewodnika po Internetowych Zabawkach poleca serdecznie - Dominika.
01:32, pi-razy-zaba , Dźwięki
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac