Przewodnik po Internetowych Zabawkach dla dzieci.

Projekt ABC

Projekt ABC - spis treści

Projekt ABC - kilka słów
Inspiracją "Projektu ABC" były pojawiające się co jakiś czas wpisy na forum Gry i zabawy z pytaniami o alfabet obrazkowy - czyli zestaw obrazków, kolorowanek, na których byłaby litera i obrazek przedstawiający coś zaczynającego się na nią, a dobrze by było, aby był i podpis pod obrazkiem. Przeszukując Internet, można znaleźć tak opracowany alfabet dla różnych języków, w różnych formach i stylach. Dla języka polskiego nie ma - gdyby był, to już ktoś by na niego trafił i podał link na forum. Ja też nie znalazłam.
Ale zauważyłam już dawno, że niektóre obrazki z obcych alfabetów, można by wykorzystać także dla polskiego dziecka. Postanowiłam skompletować cały alfabet, kolejno A, B, C, aż do Z. Tak, aby rodzic chcący zaprezentować dziecku alfabet obrazkowy miał taką możliwość.

Gdy podzieliłam się swoim pomysłem na forum, okazało się, że polski alfabet kolorowankowy już istnieje, opisałam go w notce Cały alfabet od A do Ż, ale kontynuuję przedstawianie kolorowanek z literami i obrazkami, które po polsku zaczynają się na daną literę.

I oto w październiku 2007, po kilkunastu miesiącach od pomysłu i rozpoczęcia, alfabet jest kompletny - bez polskich znaków i Y, na które nie zaczyna się żadne polskie słowo.
Sigma plus Pingwin | blog komplementarny
Zaprzyjaźnione
Nazywam się Piechowicz. Dominika Piechowicz.

Blog komplementarny

Pi razy Żaba na NK

Znasz zabawkę? Napisz!

do góry
© Agora SA | RSS | kontakt | design by kate_mac